Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egészségpénztárak közül...

Egészségpénztárak közül melyiket válasszam? Egyáltalán érdemes belépni?

Figyelt kérdés
Azt sem igazán értem, hogy működik, de mindenhol kérdezik, hogy egészségpénztár tag vagyok-e. Elég sokszor magánorvoshoz megyek, ill. gyakran veszünk olyan dolgokat, amik elvileg fizethetők azon keresztül.
2017. aug. 19. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Én feleslegesnek tartom. TB-d van így mindent megkapsz ingyen. Kivétel, ha mondjuk fogászati fogpótlás kell. Az egészségpénztár csak azoknak jók akik csinálják. ;).


Amúgy meg mindegyik ugyanolyan. Azt válaszd, ha akarsz ahol a legtöbb helyen elfogadják. OTP-t pl mindenhol.

2017. aug. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

1-es, komolyan megapsz mindent TB-re? :)

Vagy inkább SEMMIT.


Kérdező, a tb-s ellátás egy fos, járj magándokihoz, különben lópikulát nem segítenek rajtad.

2017. aug. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mondd meg nekem mit nem kapsz meg TB-re? :)


Ha mondjuk kell egy műtét elmész magánba ahol ugyanaz a doki műt? Amit TB-n is megcsinálhatsz ingyen. Magánba meg mondjuk 1.5 millióért? :).


Ingyen csinálnak CT-t. MRI-t is. Magánban meg mennyire drága már. És ugyan annyit kell várni. Ha meg sürgős akkor azonnal csinálják.. Lásd stroke-al SBO-ra visznek nem mondják azt, hogy 1 hónap múlva menj vissza. :D.


Én eddig mindig mindent megkaptam TB-re és voltak már műtéteim. Sosem volt gond. Ha nem TB lett volna milliókat kellet volna már fizetnem.

2017. aug. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos sokszor inkább a magánorvost választom, mert nem kell várni, és egészen máshogy állnak a problémámhoz. Szerencsére műteni még nem kellett, sürgős ellátásra sem szorultam, millióim valóban nincsenek ilyen esetekre, de nőgyógyász, fogorvos, gyereknek allergólógia és hasonlók magánba történnek. Sőt a múltkor hasi UH, hasszurka miatt (mivel nem sürgős - nekik, nekem azért igen, mert zavart a dolog) 2 hónapra kaptam volna időpontot TB-s rendelésre, ugyanoda magánrendelésre másnapra volt időpont. Most akkor?
2017. aug. 21. 10:29
 5/6 anonim ***** válasza:
A fogászatot valóban inkább magánra mennek. De megfelelően ápolod a fogaidat nem lesz szükséged fogorvosra. Az évenkénti ellenőrzést ingyen csinálják még magánban is. Ha meg mondjuk 2-3 évente akad valami problémád akkor meg kifizeted, viszont ha egészségpénztárt fizetsz akkor nem fogja megérni neked. Akkor jó, ha tényleg folyamatosan mindig van valami szar, de akkor sem tudod ezt folyamatosan felhasználni. Ez is korlátozva van azért.
2017. aug. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az egészségpénztár szuper jó dolog, mert akár évi 150 ezer adókedvezményt is kaphatsz. Rengeteg dologra felhasználó, most már a legtöbb egészségpénztár egyben önsegélyező is.


Magánorvos téma hogy keveredett ide azt nem tudom.

2017. nov. 8. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!