Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Más is járt már így plazmaadás...

Más is járt már így plazmaadásnál?

Figyelt kérdés

Elmentem ma plazmát adni, most elöszőr életemben, és kissé csalódtam mert:

1. sokkal jobban fáj mint egy vérvétel

2. büdős alkohol és húgyszagú igénytelen hajléktalan jellegű emberek voltak főleg, ami elég higéniátlan mert abba a párnás fotelbe kellett belefeküdni egy óráig amiben ők is feküdnek, szóval egyből hajat is mostam utána.

3. az étel-ital amivel kináltak elég gyér minőségű volt, volt egy ehetetlen jégkrém, ihatatlan kávé és lugós ásványvíz ami szerintem borzasztó volt. Nem vagyok valami nagyigényű ember ,tescos teát iszom meg minden, de ezek valami szörnyűek voltak.


Másnak hasonló tapasztalatok?

Én Debrecenben voltam.


2017. aug. 23. 15:05
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Plusz még idöpontra is mentem és majdnem 2 és fél óra mulva végeztem.
2017. aug. 23. 15:09
 2/11 anonim ***** válasza:
Pécsen minden rendben van, semmi ilyen kellemetlenség nincs! Mindenki után új védőt húznak a székekre, tehát mindegy, hogy ki ült előtte benne.. Soha nem jelentkezek be időre, mindig akkor megyek, amikor kedvem van!
2017. aug. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Semmit nem tudok erre válaszolni, mert én csak vért szoktam adni, de ha ilyen és ennyi problémával találkoztál, akkor azt feltétlenül jelezd a szervezetnek részletesen írásban. Lesz olyan, amire esetleg ésszerű vagy megnyugtató választ tudnak adni, és lesz olyan, amin változtatniuk kell, és mindaddig, amíg ezt senki nem jelzi, nem fognak.

Amúgy mi fájt benne? Nem ugyanúgy egy tűt szúrnak be?

2017. aug. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Elvileg vastagabb tűt szúrtak be, valamint lehet nem volt a legprofibb az illető, mert a múltkor is erősen véraláfutásos volt.
2017. aug. 23. 15:49
 5/11 A kérdező kommentje:
A múltkori alatt az alkalmasági vérvételt értem, ott úgye kicsi tűvel vették le és csak vért.
2017. aug. 23. 15:49
 6/11 anonim ***** válasza:
41%

Nekem csak általános jellegű gondolataim vannak.

Én ugyanis 24 évet dolgoztam a magyar vérellátásban (annak is csaknem 20 éve). És vagy egy olyan érzésem, hogy a közvetlen betegellátást szolgáló, a magyar Vérellátó Szolgálat keretein belül folyó tevékenységet kimutatható mértékben akadályozza ennek a kifejezetten ipari célokat szolgáló, fizetős plazmaadás. Feltételezem, hogy aki csak plazmát ad az ilyen centrumokban, az a Vérellátóban ingyenesen nem ad vért. Márpedig ennek csak a közvetlen betegellátás issza a levét, mert nem tudnak nagy vérzéssel járó sebészeti beavatkozásokhoz, súlyos baleseti sérültek ellátásához megfelelő mennyiségű vörösvértest koncentrátumot biztosítani. Bizonyára nagy vonzerő a térítéses plazmaadásnál a kapott pénzösszeg, de nem kell csodálkozni az előző donor után otthagyott szagon, ugyanis hajléktalanok, kiszolgáltatott helyzetben levő társadalmi csoportok tagjai számára ez gyors pénzkereseti lehetőség. Nem ismerem a plazmagyűjtő centrumokban folyó tevékenység alapelveit, de a Vérellátókban folyó véradás során viszont már évtizedek óta alapelv, hogy éppen azért térítésmentes, mert akkor az igazi altruizmus dominál és kisebb eséllyel mennek vért adni hajléktalanok, droghasználók és más veszélyeztetettebb társadalmi csoportokba tartozók.

Már annak idején a rendszerváltáskor , amikor nyugati, sőt multinacionális gyógyszergyárak megjelentek a gyógyszerpiacon, felmerült a sanda gyanú, hogy a vérrel átadható fertőző betegségek előfordulása, ezáltal az átviteli kockázat meglehetősen alacsony volta miatt a vérzékenység gyógyításához szükséges, magyar véradóktól származó plazma ára rendkívül felértékelődött ugyan, de egyáltalán nem biztos, hogy az ilyen plazmából származó készítményeket a magyar betegek számára forgalmazzák majd. Igaz ugyan, hogy a vírusmentesítő eljárások csökkentik a kimutatható vírusrészecskék koncentrációját, de egyben a véralvadási faktorok (mint hatóanyag) koncentrációja is csökken. Nem kell ahhoz összeesküvés-elmélet hívének lenni, hogy felételezzük: a magasabb árú, jobb minőségű készítmény nem hazailag kerül majd felhasználásra, azaz a magyar beteg nem a magyar véradó plazmájából származó készítményt kapja majd.

2017. aug. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Vérexport? Ez bizarr.

Az tényleg nem szerencsés, hogy plazmát pénzért lehet adni. Az ember, aki kapja, nem válogathatja meg, hogy kiét kéri. Lehetnek rejtett betegségek.

2017. aug. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%

Miért ne adna vért az, aki plazmát ad?? Ha utána néznél, akkor nem írnál ilyen zöldséget!! Fél évente, ha nem adsz vért, akkor nem adhatsz több plazmát sem!!

A másik pedig, hogy megvizsgálják minden esetben az adott plazmát, tehát nem lehetnek rejtett betegségek!!!!!

2017. aug. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én már több, mint 30 plazmaadáson vagyok túl Nyíregyházán, de a fentieket abszolút nem tapasztaltam.

Melyik cégnél voltál?


Sőt, el nem tudom képzelni, hogy egy hajléktalan, igénytelen embernek levehető a plazmája! Ugyanis ahhoz, hogy levehessék, nagyon komoly vizsgálaton kell átesni, ha nem elég magas a hemoglobin szint, és nem ivott az illető legalább 3-4 liter folyadékot aznap, le sem vehető. Sőt, a fehérjeterhelést is minden alkalommal mérik, és ha nem megfelelő, akkor egy hónapra felfüggesztik az alkalmasságot. Ahhoz, hogy ezek az értékeke megfelelőek legyenek, rendkívül sokoldalúan, bőségesen kell étkezni. Egy drogos, vagy hajléktalan pedig alig hiszem, hogy így él. Sőt, nekünk vélhetően többféle betegségeik is vannak, amik kizáró okok.

Szóval nehezen tudom elképzelni az általad leírtakat.

Mennyit kaptál a plazmáért?


A véradóban dolgozott válaszára reagálva:

nálunk évente egyszer kell vért is adni, másképpen nem lehet plazmát adni. A plazmaadó állomáson szokták megszervezni negyedévente, vasárnapi napon (így legalább a dolgozók is lejutnak)

Mellesleg többen adnának vért is (mint én például), ha nem csak a klasszikus munkaidőben lennének nyitva. A hétköznap 8-16 közötti nyitvatartás abszolút nem praktikus, és azért, hogy vért adjak, kizárt, hogy szabadságot fogok kivenni. Pedig én tényleg adnék gyakrabban is.

2017. szept. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Ez Debrecenen belül melyik plazmapont volt?
2017. okt. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!