Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha leszedik egy anyajegyemet,...

Ha leszedik egy anyajegyemet, adnak később valami gyógyszert vagy kenőcsöt? Mármint receptet rá?

Figyelt kérdés

és muszáj lesz kiváltani?


Jah igen és ha kiderül hogy rákos az anyajegy, vagy esetleg veszélyes, vagy hasonló, akkor utána kell valami kezelés?


2010. máj. 25. 15:24
 1/10 anonim ***** válasza:
a hegre kenhetsz hámosítót. ha rákos az anyajegy, akkor meg üdvös azt tenni, amit az orvos mond...
2010. máj. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha a szövettani eredmény nem mutat kórosat, semmit nem anak rá. Szépen és magától gyógyul. Ha baj lenne, visszahívnak.
2010. máj. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

és amúgy az mit jelent ha egy eredetileg laposabb anyajegy elkezd kicsit kidudorodni. Dudoros volt mindig is picit, de most mintha kicsit jobban, de amúgy a felülete nem nőtt. De lehet csak beképzelem.


Amúgy ez tavaly nyáron lett az az anyajegyem mikor leégtem 1x és kinyomtam egy pattit, és pont ott, szerintem mellette volt egy kisebb. Akkor megnövekedett, de azóta semmi nem változott egészesn mostanáig (lehet).


Szóval ez mit jelent? Biztos hogy már rosszsindulatú vagy csak hajlamos azzá válni?

2010. máj. 25. 15:40
 4/10 anonim ***** válasza:

Menj el bőrgyógyászhoz, az majd felvilágosít, hogy mit kell vagy nem kell leszedni. Nekem szedtek le anyajegyet 3mat is, szépnen összevarják azt annyi, varratszedésre kellett visszamennem, és szépen meggyógyultak. Ha szövettannál találnak valamit úgyis szólnak.

Ha sok az anyajegyed a szolit felejtsd el, és napozni se ajánlott 30+-os naptej nélkül.

2010. máj. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Annyira nincs sok anyajegyem szerintem. Bár az arcomon van pár, ami inkább idegesítő (köztük ez is, amiről fentebb írtam..). Egyébként nem járok szoliba, de nyáron nagyon sokat fürdőzök, szinte mindennap/második nap, milyen naptejet ajánlatok akkor? és mennyibe kerülne?
2010. máj. 25. 15:48
 6/10 anonim ***** válasza:
Rólam 11 anyajegyet vettek már le (ebből 2-t az arcomról), úgyhogy tapasztalatból nyilatkozom :) Nos varratszedés után, ha a heg csúnyán gyógyul, akkor felírnak krémet, amivel kenni kell. Volt már rákos anyajegyem, de nem kellett utána kezelésre járnom vele, mert szerencsére nem tett áttétet sehol (ezért "jó" a bőrrák, mert ha hamar észreveszik, és ép széllel kivágják, nem igényel se sugarat, se kemót). Ha anyajegyes a bőröd érdemes 40+-al kenni inkább nyáron, és évenként megnézetni bőrdokival (ha kiderült, hogy érzékeny bőrű vagy, mint én, akkor a naptej faktorszáma 60-100 kell, hogy legyen). Maszeknál változó a levétel ára, én csak az arcomról szedettem maszekkel, ott 45 volt az első, és minden további 15e, de ha kapsz beutalót, sebészeten ingyen van, de arcról általában érdemesebb maszekkal szedetni, hogy ne maradjon csúnya hege. Remélem tudtam segíteni, ha bármi kérdés van még, szívesen válaszolok :)
2010. máj. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Egyenlőre csak egy kérdésem lenne még, hogy honnan tudták hogy nincs áttét? Mármint gondolom el kell járni egy rakat ellenőrzésre/szűrésre nem? Vagy ez hogy zajlott le?


Egyébként nincs pénzem, én inkább sima ingyenes dokinál szedetném le, amúgy durva a 45e meg 15e, úristen, honnan tudtál annnyit fizetni rá?

2010. máj. 25. 16:17
 8/10 anonim ***** válasza:
Onnan lehet tudni, hogy nincs áttét, hogy egészséges széllel vették ki. Amikor a laborban diagnosztizálják, akkor elvégeznek azon a bőrdarabon is vizsgálatot, ami t kivettek vele (mert mindig jó nagy ráhagyással veszik le), hogy abban vannak-e kóros sejtek. Ha nincsenek, nincs áttét sem. Amúgy az egész családom hozta össze 18. szülinapi ajándékként, mert sajnos mindenképpen le kellett őket szedetni, és ha arcon van, legyen szép (főleg, hogy lány vagyok).
2010. máj. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Plasztikai sebész lekapja 10ért is. Nekem a 3mat egyszerre vették le, rendes bőrklinikán: 10 perces beavatkozás volt.

Egy jó naptej 4-5 ezer forint, de hidd el megéri.

2010. máj. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

és a naptej megakadályozza az újabb anyajegyek (nem feltétlen kóros) kialakulását?


egyébként én még csak 16 vagyok és fiú, szóval nem nagyon van pénzem csak úgy leszedetni, de jó lenne párat az arcomról...

2010. máj. 25. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!