Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bogyós sötét széklet, mi...

Bogyós sötét széklet, mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Rég óta küzdök székelési nehézségekkel( apró bogyós széklet,heti 3x-i székelés,kevés széklet,haspuffadás,teltségérzet,állandó székelési inger azonban a wc-n ülve semmi nem jön) a mai napon nagyon sötét barna, feketés apró bogyó szerű volt de a fele meg normál barna. A feketés széklet minden esetben vérzést jelent? Vagy lehetséges az is hogy a székelési gondjaim miatt olykor sötét lesz a székletem?

2017. aug. 25. 22:56
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja igen és elfelejtettem oda írni, Nem ettem semmi olyat amitől sötét lehetne és nem is vettem be semmi olyan készítményt sem.
2017. aug. 25. 23:00
 2/6 anonim ***** válasza:
39%
Áfonyától, vas tartalmú élelmiszertől is lehet sötét. Menj orvoshoz, mert a heti három alkalom nagyon kevés.
2017. aug. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
26%
A kecskék kakilnak bogyósat, tehát kecske lettél.
2017. aug. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem képzeld nem lettem kecske normális válaszokat szeretnék nem pedig rohadt "vicces" válaszokat. Ha annyira okos vagy fogalmazd meg te jobban hogyan írnád le ha nem egészben jön ki belőled. Nagyon vicces igaz? Akkor tapasztald meg te is milyen érzés ebben a cipőben járni és utána dumálj. Okoskodás nagyon megy de az iqd mint egy KECSKÉÉ.
2017. aug. 26. 01:26
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha vastartalmú gyógyszert, vagy ételt eszel. Ezek saláták, spenót, véres hús. De ha zsíros ételt eszel az epe is sötétre színezheti. Ha a széklet sokáig van a bélben, tehát besűrűsödik a színe is sötétebb lesz. Ha vérzés van a bélrendszerben, akkor fekete. Ha a vér megemésztődik, tehát a vérzés a gyomorban ez a gyakoribb vagy a vékonybél felső szakaszában van. Ha nem emésztődik meg a vér, akkor pirosas színű a széklet. Ilyenkor a vérzés az alsóbb bélszakaszban van.


Ha a fele normál barna akkor nem jellemző a vérzés, mivel nem szokott csak úgy elállni. A általában a gyomorfekély szokott vérezni, vagy savas felmaródás.


Régóta küzd székelési nehézségekkel, az a renyhe bélrendszer miatt lehet. Magyarul gyenge a belek és a végbél izomzata. Többet kell mozogni, sportolni.

2017. aug. 26. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
69%
A heti 3 kakkantás egyáltalán nem kevés, hanem teljesen normális.
2017. aug. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!