Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha szájban mérem a lázam,...

Ha szájban mérem a lázam, akkor mennyit kell pontosan levonni belőle? Továbbá napszúrásom lenne, vagy hőguta?

Figyelt kérdés

37.7-38.0 fok közötti értékeket kapok, attól függően, hogy hova teszem a nyelv alatt a hőmérőt, ami digitális.


11 körül lementem a gyerekkel a játszótérre, lent voltunk úgy negyed egyig. Elég sok a magas fa, szóval sok az árnyék, meleg sem volt annyira, de éreztem már úgy dél körül, hogy kezdek nem jól lenni, izzadok, a homlokom hideg. Voltunk persze napon, de nem tartósan, max pár percekre.


Hazaérés után gyengeség, hányinger, fáradtság. Aludtam kicsit, mostanra meg ez a fura hőemelkedés / láz szerű érzés van, de amúgy jobban vagyok, mint voltam. Napszúrás lenne, vagy hőguta? Meleg sem volt annyira, 25-30 fok között lehetett akkor.


Sosem volt még ilyen, voltam már ennél zúzósabb melegben, tűző napsütésben, sapka nélkül, és semmi nem történt sosem.


Vagy vírus lenne? Nem tudom mitől, mert mindenki ugyanazt ette tegnap is, meg ma is, a gyerek meg az asszony jól vannak. Folyadék pedig volt nálunk, fél liter, annak megittam a 3/4-ét, tehát nem is voltam full szomjan.



2017. aug. 28. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Inkább valamilyen vírusos dologra tippelek, amúgy szájban mérve fél fokot kell levonni.
2017. aug. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Most elég sok beteg van, vírusos dolog, nem kell ahhoz ételt enni, hogy beteg légy.
2017. aug. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mennyi ideig tud egy ember vírushordozó lenni attól függetlenül, hogy a tünetei már teljesen elmúltak?


Ugyanis a páromnak múlt héten erős hasmenése volt napokon keresztül. Szülein is keresztül ment. Én nem találkoztam ez idő alatt velük, mert külföldön dolgozom 10 napokat, és pont kint voltam. Viszont úgy jöttem haza, hogy a párom tünetmentes már. Elképzelhető, hogy ettől függetlenül elkaptam tőle? Mert az egész mai történet hascsikarással kezdődött délelőtt, ami viszont elmúlt.


Kicsit zavarosak a tünetek. :) Mert amúgy nem hánytam, nincs hasmenésem, nem fújom az orrom, stb.

2017. aug. 28. 15:33
 4/5 anonim ***** válasza:
Bárhol máshol is elkaphattad.
2017. aug. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha megmérted volna a hónod alatt is, ahelyett, hogy itt kérdezgeted, már rég meg tudtad volna mennyi a különbség.
2017. aug. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!