Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hány % esély van arra, hogy a...

Hány % esély van arra, hogy a gyerekeim majd öröklik tőlem az epilepsziát?

Figyelt kérdés
14 éves korom óta van epilepsziám,nem szerzett, hanem genetikailag így születtem. Mennyi az esély,hogy öröklik?Ha a páromnak is hordozó lenne, akkor mennyivel nagyobb a kockázat?
2010. máj. 25. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem elképzelhető az öröklés, de erre a célra szolgál a terhesség alatti amniocentézis, ahol minden kromoszóma és genetikai betegséget kiszűrnek. Nem kellemes, de megéri, én is túl vagyok rajta.
2010. máj. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia. Nagyon kicsi az esélye, mert az epilepszia teljesen más módon kialakuló betegség. Nekem Apukám epilepsziás, és sem én sem a húgom nem örököltük, még csak a gyanú sem merült fel.. de mi ezt megelőztük egy megfelelő orvosi vizsgálattal..

hozzáteszem, nekünk annak idején az orvos azt mondta, h az epilepszia nem örökölhető betegség..

2010. máj. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az unokáid nagyobb eséllyel fogják örökölni, mint a gyerekeid.
2010. máj. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

az amniocentézis csak a kromoszómaszintű rendellenességeketr mutatja, az epilepszia pedig nem az, tehát semmire sem megy vele a kérdező.

az epilepszia biztosan nem egy egygénes dolog, nagyon bonyolult az egész, tehát olyan nincs, hogy a párod hordzó vagy sem. ez sok hatás eredőjeként alakul ki. ha az aggaszt, akkor javaslom a genetikai tanácsadást, mert ők sok betegség genetikai hátterét ismerik pontosan,jobban tudnak tájákoztatni. amúgy én azt olvastam , hogy veleszületett epilepszia esetén az esély 1:25, hogy a babád is az lesz.

2010. máj. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szerintem is inkább genetikai tanácsadásra lenne szükség.
2010. máj. 25. 22:55
 6/8 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok. Mi részt vettünk a genetikai tanácsadáson, ahol mindenre választ kaptunk, nekem ott mondta az orvos, hogy a kromoszóma betegségen kívül a génbetegségeket is kiszűrik, vele együtt az epilepsziát is.
2010. máj. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
abban az esetben, ha mondjuk egy egygénes dologról van szó, amiről tudják, hogy hol keressék a genetikai anyagban. ilyen a hatujjúság pl meg még sok betegség, de az epilepszi maga egy annyira összetett dolog, hogy így konkrétn szűrni biztosan nem tudják. csak esélyeket tudnak neked mondani.
2010. máj. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm. akkor a szerencsére bízom majd.
2010. máj. 26. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!