Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van olyan, hogy egy szívműtéte...

Van olyan, hogy egy szívműtétet éber altatásban végeznek?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy az agyműtéteket éber altatásban csinálják, higy figyekni tudják nem kárusult-e az agy műtét közben. De van, hogy egy szívműtétet (akár felnyitós, akár katéteres) éber altatásban megy?

2017. szept. 5. 19:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Katéterezést sokszor ébren végzik, viszont a "felnyitós" transthoracalis műtéti beavatkozásokat szerintem mindenképp altatásban.
2017. szept. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Részemről teljesen ébren voltam a katéteres alatt. A nyitottat azért altatásban szokták csinálni.
2017. szept. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 szenes43 ***** válasza:
Állítólag a szívkatétert is éber állapotban csinálják és közben kommunikálnak a beteggel. Nekem is rebesgették hogy csinálni fognak de ismét a következő szívultrahang vizsgálat után döntik el. Megmondom őszintén már szívesen túl lennék rajta,bár sokan mondták hogy szinte rutinvizsgálat.
2017. szept. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nekem volt 2 felnyitós és 1 katéteres műtétem. Én úgy tudom h ébren voltam de úgy be voltam lőve hogy nem tudtam kommunikálni. A felnyítósnál altatva voltam teljesen. (Legalábbis én úgy tudom)

A kérdés kiírása után YT-on láttam egy videót, ahol a srácot felnyitották és ébren volt. Persze belőtt állapotban.

2017. szept. 6. 15:21
 5/7 anonim ***** válasza:
Meg szabad kérdezi Tőled, ha ilyen komoly szívműtéteken vagy túl, mennyi idős vagy és milyen nemű? Köszönöm
2017. szept. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 szenes43 ***** válasza:
Nekem állítólag a bal szívkamrám nem kap elég vért és ezért renyhe az összehúzódás. Ennek az az eredménye hogy a tüdőm kevés oxigéndús vért kap és befulladok. Talán értágítás segítene,persze én ehhez nem igazán értek.
2017. szept. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6 akk az valószínűleg bal kamrai sövényhiány lehet, de nem vagyok orvos, úgyhogy nem esküszöm meg rá.

#5 17 éves fiú vagyok aki élvezi az életet. :D

2017. szept. 13. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!