Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Soha nem éreztem szagokat, mi...

Soha nem éreztem szagokat, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok és nem érzek szagokat. Mivel ez mindig is így volt nem hiányolom, ehhez vagyok szokva. Sokszor előny is, például amikor mellettem mindenki megful valamilyen bűztől, én meg ha nem mondják nem is tudok róla... Elkezdtem kutakodni az interneten, vannak-e valakinek hasonló "panaszai", de csak átmeneti szaglásvesztésről szóló cikkeket találtam. Ötletek, hogy mi okozhatja? Lehet köze a pollenallergiámhoz (azon belül az elviselhető fajtához)?

2017. szept. 9. 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sok mindenhez lehet koze, van ismerosom aki az orrcsepptol veszitette el a szaglasat, vegleg. Sajnos valoszinutlen, hogy valaha is visszaszerzed.
2017. szept. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, én is ilyesmiket olvastam, de én nem használtam orrcseppeket, és nekem soha nem volt szaglásom, azt sem tudom milyen egy illat vagy bűz. És mint mondtam, ehhez szoktam, nem hiányolom, valószínüleg az lenne a kellemetlen, ha visszanyerném.
2017. szept. 10. 10:21
 3/4 Ignis Subdialis ***** válasza:

Én is ismerek egy nőt, akinek sosem volt szaglása. Felőle lángba borulhatna a ház, nem érezné meg. Egy másik ismerősöm meg valahogy akkor vesztette el a szaglását, amikor babát várt. Ő sem szedett semmit, ráadásul inkább ilyenkor érzékenyebbé szokott válni a szaglás, mintsem tompábbá. Az illatanyagokról a pszichológia bebizonyította, hogy a legmélyebb emlékeket tudják a felszínre hozni. De ez azért egy eléggé elenyésző tulajdonság. Angolul is keresgéltél?

#1 Mi volt ez a fantasztikus orrcsepp? Csak hogy elkerüljük.

2017. szept. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az az orrcsepp engem is érdekelne...


A kérdezőnek: egy .

Korábbi kérdés alatt azt olvastam egy válaszolótól, hogy ezt egy génhiba okozhatja.

2023. jan. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!