Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fogkrém pattanásokra?

Fogkrém pattanásokra?

Figyelt kérdés

Olyan az arcom, (az a rész ahova felviszed a pirosítót és alatta) hogy konkrétan egymást érik a kisebb pattanások, bekenhetem ezt a nagyobb területet fogkrémmel?

Vagy mi az ami leszárítja?



2017. szept. 9. 23:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Semmi értelme kenni. Hormonok okozzák a pattanást, teljesen mindegy mit kensz rá, hogy mennyire szárítod a bőröd a pattanás ugyan úgy ott lesz, mivel belülről jön. Nekem 26 évesen is pattanásos, aknás a bőröm és tini koromban is kenhettem bármit rá, semmit enm ért. Akkor lett jobb, amikor lebetegedtem valami vírustól, gondolom a hormonokat befojásolja a betegség. Ha tini vagy akkor reménykedhetszabban, hogy majd magától elmúlik, annyit tudok ajánlani ne piszkáld, mert ha nyomkodod heggesé is vállhat a helye, majd elmúlik, ha meg hormon zavaros vagy akkor meg megszívtad gyakorlatilag.
2017. szept. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
47%
Bocs elírtam, nem 26 vagyok hanem 36!
2017. szept. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Probáltam, nekem nem működött. Amik beváltak:


- Teafaolajat keverj össze olivaolajjal és ezzel itass át egy vattakorongot/pamacsot, majd kend át vele a problémás részt


- Baleának vannak arcmaszkjai, amik elég jól szárítják a pattanásoskat, 200 Ft csak, DM-ben kapható

[link]


[link]

ebben 2 féle maszk van, és a zöldet szoktam a problémásabb részre kenni, este szoktam használni és reggelre szebb, egységesebb a bőröm


Amúgy meg egyénfüggő kinek mitől jönnek ki a pattanások, lehet az is használ ha egészségesebbeb kezdel étkezni (minél kevesebb meszerséges cukor, kevésbé zsíros ételek).

Ha hormonok miatti probléma akkor bőrgyógyászhoz kéne menni gyógyszerért.


Belsőleg az E vitamin is hasznos, ha meg krémet használnál inkább külsőleg olyanokat keress amiben agyag, szalicilsav, teafaolaj, vagy cink van, ezek nagyon jó gyulladáscsökkentők, szárítják a pattikat. Meg figyelni kell a hidratálásra utána, hogy ne szárítsd túl a bőröd meg akkor csak több pattanásod lesz és pluszban a bőröd is feszülni, hámlani fog. Keress kimondottan zsíros bőrre való arckrémet, amitől nem lesz töb pattanásod és az arcod is hidratálod.

2017. szept. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!