Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem száradok ki, ha...

Miért nem száradok ki, ha naponta 1 liter víz mellett iszom 3-4 liter alkoholos italt?

Figyelt kérdés

Például tegnap reggel felkeltem és ittam kb 1,5 liter vizet. Aztán a nap folyamán még 1 liter sört (5%) és vagy 3 liter fröccsöt (5-7%) estig, lefekvésig.


Általában nem ez a helyzet, de az utóbbi bő egy hétben nagyon túltoltam. És hasonló volt a forgatókönyv szinte minden nap sok napon keresztül. Mégsem érzem magamon a kiszáradás jeleit, pedig én nagyon szeretem a vizet, általában is megiszom egy nap 5-6-7 liter vizet pl idén nyáron is (nem vagyok egy kis termetű ember, nem esik nehezemre).

23/f, egyetemista


2017. szept. 14. 12:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem fogsz így kiszáradni, mert a fröccs és a sör nagy víztartalmú italok, alacsony alkoholtartalommal, akkor lenne ebből gond, ha mondjuk napi néhány deci víz mellé innád a feleseket, de egyébként sem olyan könnyű kiszáradni ha nincs nagy meleg.
2017. szept. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Mond csak mennyi szoktál te pisilni ?
2017. szept. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1. Igen, elvileg a nyár a bulizós, lazulós időszak, de akkor alig ittam alkoholt, mert nem esett jól a melegben, még este bulikban sem. Jó amit mondtál. Akkor ha nem töményezek és reggel is mindig megiszom a párliter vizemet, nem nagyon lesz dehidratációval gondom, igaz?


2. Napi tízszer biztos pisilek.

De ennek az alkoholhoz nincs köze gondolom. Vannak testépítő, rendszeresen gyúró ismerőseim akik kisebb méretűek mint én, mégis megisznak 6-8 liter vizet egy nap.

Férfiként azért nem olyan nehéz elmenni.

2017. szept. 14. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!