Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tulajdonképpen az infúzió az...

Tulajdonképpen az infúzió az micsoda, és mi az élettani hatása?

Figyelt kérdés

Jelentős szerepét abból gondolom, hogy a korhazakban is sok beteg rá van kötve, valanint a baleseteknél is szinte az az első, amit bekötnek.

Tegnap lattam egy balesetet, amiben a sofőrt nem tudták kiszedni a kocsiból. A tüzoltó doktor elöbb infúziót kötött, majd azután kezdték szétvágni csak a kocsit.



2017. szept. 17. 10:39
 1/6 anonim ***** válasza:
25%

a tűzoltó biztos nem köt be infúziót. max mentőápoló vagy orvos.


egyébként az infúzió nem más mint 0,9%-os sóoldat. ilyen tömeg%-ban van jelen a szervezetben is a víz és ha nagyfokú folyadék vagy vérveszteség történik ezzel pótolják a volument.

2017. szept. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Közvetlenül a véráramba juttatott folyadék. Alapesetben élettani sooldat, de azonkivül még nagyon sok szükséges anyagot tartalmazhat (gyogyszerek, stb.).
2017. szept. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%
másrészt, ha nem ihat a beteg, de mégse akarják, hogy kiszáradjon, akkor szintén kap infúziót.
2017. szept. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
21%

Tűzoltó doktor? Ilyenről még soha nem is hallottam, pedig traumatológián dolgoztam évekig.

Egyébként lőttem nagyon jól leírták, hogy első körben a kiszáradás elkerülése a cél. Traumás sérültek nagyon könnyen kiszáradnak és sokkot kapnak, illetve ideig-óráig a vérveszteséget is kompenzálja a bejuttatott plusz folyadék. De traumás sérült esetén mindig kerül gyógyszer is az infúzióba.

2017. szept. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat.


Kék sisakosra gondoltam.


[link]

2017. szept. 17. 11:57
 6/6 Kései Sirató ***** válasza:
7%

Leggyakrabban só, cukor oldatokat adnak annak, aki szájon át nem tud enni, vagy nem ehet. Pl műtétek után, vagy súlyos hasmenéses állapotban.

Ezenkívül más élettanilag fontos anyagokat is adnak. És persze tesznek bele gyógyszereket, injekciókat.

2017. szept. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!