Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy jobb élni sporttal vagy...

Hogy jobb élni sporttal vagy sport nélkül?

Figyelt kérdés
Indokold meg hogy miért.
2010. máj. 27. 12:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Sporttal. Nem leszel egy kövér, lusta, puhány disznó, akinek két lécsőfok után légszomja van.
2010. máj. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Én régen sportoltam és jobb volt, most már nem sportolok, sajna kihagytam 1-2 évet és teljesen ellustultam, amit utálok,pedig szeretem magát a sportot, csak egyedül lusta vagyok bárhová is elmenni.De ha jönne velem valaki akkor szívesen megyek.
2010. máj. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sport nélkül jobb. Rohangálok egész nap eleget, de ahhoz lusta vagyok, hogy cél nélül futkározzak vagy sportoljak akármit is. Időnként elmegyek úszni és jógázni, de az inkább lelkileg kapcsol ki, minthogy nagyon sportnak nevezném.
2010. máj. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, ez lemaradt: 180 cm vagyok, 70 kg (lány), sem kövér, sem löttyedt nem vagyok.
2010. máj. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%
Minden sport hat a lélekre, stressz oldó legyen az jóga vagy futás vagy akármi más. Szóval aki jógázik, ő is sportol, szóval jobb a sport mint nélküle.a vékony emberek nem azért sportolnak mert még vékonyabbak legyenek, hanem mert jólesik és egészségesebbé teszik az életüket+hasznos.
2010. máj. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
74%

Szerintem mindeképpen sporttal.


Az első hozzászóló kissé nyersen, de teljesen helytállóan kifejtette, hogy általánosságban a sport kell ahhoz, hogy az ember kinézzen valahogy, hogy a szervezeted megfelelően működjön, és hogy a közérzeted is rendben legyen (plusz a sport révén szerezhetsz új barátokat, erősítheted az önbizalmad, szélesítheted az ismereteid, kevesebbet fogsz unatkozni, stb-stb, rengeteg pozitív hatása lehet a dolognak...)


Én most mozgás szempontjából passzívabb periódusomban vagyok -kissé rámnőtt a munkám+ magánéleti egyebek- és már érzem, hogy kissé puhulok, kezdem kihízni a ruháim, fáj a derekam, nincs úgy étvágyam, stb. Amíg sportoltam, ilyen nem volt, plusz hiányzik is a mozgás nagyon.



Fontos azonban, hogy a korodnak, edzettségednek megfelelő sportot válassz, és hogy legalább egy kicsi élvezet legyen benne. Az önsanyargatásnak, izzadságos szenvedésnek sosem votlam a híve, akkor inkább tényleg csinálj mást.

De értelmes ember szerintem talál magának olyan kikapcsolódási formát (legyen az sport, vagy bármi más) ami mozgással jár.



Ha "sport" alatt te versenyszerű sportot értettél, az kicsit más tészta, azt tudom mondani, hogy hajrá előre, de csak ésszel! Az egészséged mindennél fontosabb, idősebb korodban majd áldani fogod az eszed, hogy fiatalon nem szakítottad szét magad.

2010. máj. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%
Próbáltam már mindkét életformát,és tapasztalatból mondom,hogy sporttal jobb!Olyankor fitt vagy és jó a közérzeted,jobban is nézel ki,még az önbizalmad is több,mint amikor nem sportolsz semmit,vidámabb vagy :)
2010. máj. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%

Ha valakinek van módja és lehetősége sportolni az tegye meg!!!!


Én ezek közé tartozom, és mondhatni jól esik a mozgás...futok, focizok, biciklizek, napersze nem minden nap, hanem mikor alkalmam nyílik rá...azért a heti 2-3 alkalomra törekszek.


eredmény?

-az állóképességem az egekben van

-terhelhetőségem is javult

-jó stresszlevezető, mert ilyenkor nem érdekelnek a gondjaid, hanem csak a testmozgásnak adod át az elmédet

-fogytam is 5 kg-t

-önbizalmad is javul

2010. máj. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%

Winston Churchill-t kilencvenakárhány éves korában megkérdezték,hogy mi a hosszú élet titka.

Az öreg belekortyolt a konyakjába,szívott egyet a szivarján és ezt mondta:

-No sport.(Semmi sport.) :DD


De egyébként,tapasztalatból mondom,hogy sportosan szebb az élet.

2010. máj. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%
Én például ha nem futok, pl. most 2 hónapja térdfájás miatt, akkor érzem mind fizikailag, mind lelkileg a hiányát. Amúgy az állóképesség nem más, mint a szív- és érrendszer állapota, vagyis hogy mennyi oxigént tud az izmokhoz elszállítani egységnyi idő alatt, aki sportol ezért ezen szervek betegségeire jóval ellenállóbbá válik.
2010. máj. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!