Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyúrás vagy sport, melyik...

Gyúrás vagy sport, melyik lenne jobb?

Figyelt kérdés

13éves vagyok, 160cm körüli, és kb. 55-60 kg.

El menjek gyúrni, hetente 3x, vagy inkább sportoljak valamit? Bicikli, úszás, futás ilyesmi..

Gyúráshoz több kedvem lenne, csak nem tudom hogy azzal fogynék le jobban, vagy a sportolással.. de jobban erősödnék is.


2011. febr. 21. 21:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Télen gyúrás, nyáron sport

Sajnos olyan béna égövben élünk ahol a 12 hónapból 7-8 alkalmatlan a normális rendszeres sportolásra.

Hidegben meg a sport többet árt mint használ.

2011. febr. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

bmx-em van, nyáron szinte mindennap kint vagyok..

meg most is ha jobb idő van..

de apám azt mondja hogy sportoljak valamit, mert akkor mindenhonnan fogyok kicsit, vagy ilyesmi..

2011. febr. 21. 21:30
 3/10 anonim válasza:
Uram isten, 13 évesen elkezdeni gyúrni.. :D akkor már a kapát is elbirod ezekszerint! nosza go a határba! :D
2011. febr. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
haverom is jár..
2011. febr. 21. 21:50
 5/10 anonim ***** válasza:

A gyúráshoz még fiatal vagy, jobb ha vársz még 2-3 évet.


ha fogyni akarsz, ak biciklizés és a futás nagyon jó sport neked.

2011. febr. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
mer a gyúrástól nem lehet?
2011. febr. 22. 22:03
 7/10 anonim válasza:
13 évesen semmi szükséged nincs arra, hogy lejárj gyúrni. Ennyi idősen nem izomtömeget kell növelned, hanem normálisan karbantartanod magad. Járj el futni, biciklizni, úszni, stb. Inkább állóképesség növelő sportokat csinálj. Várd meg, amíg 16-17 évesen eléred végleges magasságodat, akkor ráérsz gyúrni. De ha rám hallgatsz, akkor inkább maradsz a sportnál, mert az megmozgat, és nem feltesz rád X kiló kötött izmot. Hozzáteszem, később sport mellé nyugodtan emelhetsz kis vasat, de ezt majd meglátod.
2011. febr. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
14 év alatt nem ajánlott a kondizás.Az a baj ha egy ilyen fiatal mint te, lemegy a terembe akkor elkapja a gépszíj és a bizonyítási vágy, ezért magához mérten nagy súlyokat emel ,persze azt is szabálytalanul.Amivel idő előtt szétcseszi a testét.Teremben dolgoztam és már 12éve edzek...láttam már pár "butaságot".Tudod mit lehetne edzeni?Futni a futópadon,taposni,a spinning nagyon szuper,és max.felügyelet mellett kicsi súlyokkal edzeni.
2011. febr. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hát van edző.. nem magamtól csinálom..

Meg nem értem mért jön mindenki ezzel hogy leállok a növésbe meg ilyenek.. -.-

2011. febr. 24. 14:27
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez igaz, hogy lesi állsz, mivel ha gyúrsz annyira megerősödik az izmod hogy "megköti" a növekedésed, az izmod nem fogja engedni nyúlni a csontod. Én most vagyok 14 évesen 155 cm, kisnövésű, én is azt várom hogy kinőjjem a teljes magasságom és utána kezdeni el gyúrni, de most mellete sportolok és 1-2 hetente 1 nap erősítek gyúrok 2 órát. De nem mindig, mivel a sport amit űzök az kondiba tart és erősít.
2011. febr. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!