Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Használhatok tampont akkor is...

Használhatok tampont akkor is ha szűz vagyok?

Figyelt kérdés

Előfordult már, hogy átáztam, ezért gondoltam a tampon használatára, de eléggé félek tőle.

14/L



2017. szept. 19. 22:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze. Ha jól helyezed fel akkor meg se érzed, próbált első napokban kipróbálni először mert akkor egyszerűbb használni
2017. szept. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen, a szűzhártyán van lyuk, azon át folyik ki a menstruáció is. Először az o.b. mini tamponját próbáld ki, a menstruációd első vagy második napján, mikor a legerősebb. Alaposan olvasd el a leírást, minden fontos dolog benne van. Arra figyelj, hogy a kézmosást semmiképp ne hagyd ki a tampon felhelyezése előtt. Én azt szoktam, hogy ha semmiképp nem tudok kezet mosni, akkor inkább betétet használok, de valószínű az alkoholos kézfertőtlenítő is jó. Vigyél magaddal kéztörlőt, mert nem lesz vicces a vécéfülkétől a mosdóig maszatos kézzel elslattyogni, szóval erre gondolj előre. Sok sikert, és ne aggódj, próbáld meg, aztán ha nem megy, hát nem megy, akkor ugyanott vagy.

2017. szept. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Persze,miert ne? En is hasznalok az uszas miatt. 15/l Eleinte nagyon feltem en is, de nyugi, jol ki vannak talalva ezek a dolgok.
2017. szept. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen

Mini tampont

2017. szept. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De így elsőre félek, meg azt is olvastam, hogy fáj a kihúzása, ez igaz??
2017. szept. 25. 18:13
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor fáj kihúzásnál ha nem telt meg vérrel.

Tampont akkor jó használni ha bővérzésed van könnyebb a felhelyezés és a kivétele is

2017. szept. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Jól írja az előző, az a fontos, hogy kihúzás előtt jól teljen meg vérrel. Ezért is fontos, hogy kis méretű tampont használj eleinte, mert az hamarabb megtelik. De egyébként az ob tamponok be vannak vonva valamivel, és akkor is egész jól kijönnek, ha nem teltek még meg. Fájni amúgy szerintem nem fáj ilyen esetben sem, hanem kicsit kidörzsöl, ami egyrészt kellemetlen, másrészt valamivel növeli a fertőzések kockázatát (ezért van az, hogy ha éppen nem menstruálsz, akkor nem szabad tampont betenni).

2017. okt. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!