Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire igaz, hogy az interne...

Mennyire igaz, hogy az interneten soha nem jó betegségek után nyomozni?

Figyelt kérdés
Ugye mindenkinek ismerős, hogyha megjelenik egy tünet, rögtön elő a google-t és utánakeresünk.Mire a végére járunk, biztos megrémülünk, hiszen olyan tünetekről olvasunk, hogy rák, agydaganat, szivroham stb. Pedig köze nincs a mi tüneteinkhez.Nektek erről mi a véleményetek?

2017. szept. 27. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Teljes mértékben.
2017. szept. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valóban nem ajánlatos. Én csak fogfájás okaira és enyhítéseire kerestem utána amikor hosszú hétvégén jött rám a fogfájás és valamit okozni akartam. Bár én nem szoktam tünetek után googlezni csak maximum egy orvos által kapott lelet után szoktam picit utánajárni ameddig nem jutok el vele a háziorvoshoz aki megmondja a frankót, általában ott normális, hasznos infókat találok erről, ha ilyet csinálok.

Az idióta húgom alapból beteges kiscsaj, elég gyenge az immunrendszere plusz szívbeteg is, sajnos vele született probléma. Akárhányszor érzi hogy baja van, egyből az interneten próbál utánanézni mi lehet a baj, mert annyi esze nincs hogy átszóljon a szomszédnak aki a háziorvosunk hogy ő adjon pontosabb választ, vagy értesítse azt akit kell.

2017. szept. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Utolsó, nem szép dolog így beszélni a kishúgodról. :(
2017. szept. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem azzal nincs semmi baj, ha valaki érdeklődik a betegsége és a tünetei után a neten. A gond ott kezdődik, ha az illető azért nem megy el orvoshoz mert az interneten talált "gyógymódokkal" próbálja kezelni magát. Én is mindennek utánnanézek, de mindig elmegyek az orvoshoz, hiszen ő a szakember.
2017. szept. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A mai egészségügy sajnos olyan, hogy első körben jobb, ha te magad jársz utána a betegségednek és csak konkrét gyanúval mész az orvoshoz. Ha te magad nem tudod, hogy mi a bajod, akkor az orvos is sok esetben csak találgatni tud, elküld vizsgálatokra, stb., aztán lehet hogy ki sem derül mi volt a bajod. Ha konkrét gyanúval mész orvoshoz, akkor legalább le tudja szűkíteni, gyorsabb és pontosabb diagnózist tud adni.
2017. szept. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!