Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka? Hogy tudnék...

Mi lehet az oka? Hogy tudnék ezen segíteni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 18 èves lány vagyok,ès alvászavarban szenvedek lassan egy hónapja. Minden nap 10óra környèkèn szoktam lefeküdni ès elvileg 5:40-kor kène kelnem.Eleinte fèl ötkor felekeltem,ès nem tudtam visszaaludni. Aztán 4 órától voltam fent.Most elègeltem meg ezt,mert kettő órától fent vagyok,de nem tudok visszaaludni. Mivel idèn èrettsègizek nem kène,hogy ez a zavar kihasson a tanulmányaimra,amit eddig sikerült elkerülnöm.Ez a problèmám csak hètköznap jelenzkezik,hètvègèn tudok aludni. Elèg szorongós,idegeskedős típus vagyok,de ezzel eddig nem volt ilyen jellegű problèmám. A szalagavató próbák miatt teljesen kifárasztom magam,tehát az se gond,hogy nem vagyok álmos. Először gyógyszerek nèlkül szeretnèm ezt a problèmát megoldani,mert 18 èvesen nem akarok se altatót se nyugtatót szedni.Ha tudtok megoldást a problèmámra, ès segítenètek is,azt nagyon szèpen megköszönnèm!

2017. okt. 3. 03:13
 1/2 TR75 ***** válasza:
50%

Ezt a stressz okozhatja. Egyre nő a nyomás, és ez így jön ki rajtad.

Első körben lefekvés előtt legalább egy órával felejtsd el a tévét és a kütyüket. Bármilyen villódzó kijelző-képernyő gondot okozhat.

A citromfűből készült tea segíthet abban, hogy kicsit ellazulj. A langyos tejre is azt mondják, hogy lefekvés előtt jót tesz.

Megpróbálhatod esetleg a macskagyökér-komló-citromfű tartalmú szereket (Valeriána és társai), ezek segíthetnek abban, hogy el tudj aludni, illetve abban is, hogy kevésbé szorongj. Nem okoz hozzászokást, bár napközben tényleg álmosíthat (ezért inkább este szedd).

Azért, ha már egy hónapja fennáll a probléma, elmehetnél orvoshoz is, nem kell elfogadnod semmilyen gyógyszert, amit felír, de adhat tanácsokat.

Vagy, az iskola pszichológusát is megkeresheted.

2017. okt. 3. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Holnap megyek orvoshoz, de a teát mindenképp kipróbálom :)
2017. okt. 3. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!