Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mas gyereke is sokszor kap...

Mas gyereke is sokszor kap antibiotikumot?

Figyelt kérdés

Az en lanyom 5 eves es nagyon sokszor kapott mar antibiotikumot. Talan egy alkalmat leszamitva mind indokolt volt.

Olyan szulok hozzaszolasat varom, akik ugyanilyen cipoben jartak vagy jarnak es meg tudnak nyugtatni, hogy nem lesz baja a gyereknek emiatt es nem marad orokre ilyen beteges. Peldakat varnék.

Koszonom



2017. okt. 3. 23:57
 1/4 anonim ***** válasza:

A "sokszor" elég relatív fogalom, bővebb definíció nélkül nem igazán tudnak mit kezdeni a kérdéssel.

Egyébként a rendszeres betegeskedés oka gyereknél stressz is lehet, akár otthoni, akár közösségi - óvodai ebben az esetben. Tudja, hogy ha beteg, akkor nem kell abba a közösségbe mennie, a szülők máshogy viselkednek, jobban figyelnek rá, és ezt a szervezete megtanulja. Nem bizonyított, hogy az ilyen tudat alatt berögzült dolgoknak és az immunrendszernek köze lenne egymáshoz, de vannak esetek, amikor mással nem igazán magyarázható a dolog.

Csak a magam esetével tudok jönni: minden hosszú hétvégén, iskolai szünetben, ünnepen az orvosnál kötöttem ki. Mióta elköltöztem egy évben egyszer megfázok.

2017. okt. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem, mert nem engedem, hogy feleslegesen tömjék vele.


Azért beteges, mert nem küzd a szervezete semmit, plusz a baktériumok lassan ellenállóvá válnak az antibioval szemben.

Ja, meg jól tönkreteszi a szervezetét nem mellesleg.

2017. okt. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Úgylatom elolvastatok mit irtam, milyen valaszokat varok es kiktol.

Koszonom, remelem a tovabbiakban olyan hozzaszolasok os erkeznek.

2017. okt. 4. 12:07
 4/4 anonim ***** válasza:
En nem a szulo vagyok, hanem a gyerekuk. De minden kis vacak megfazasra is kaptam pici koromtol. Mire nagyobb lettem, olyan tini, mar akkor erezhetoen romlottak a reakcioim az antibigyokkal szembe , a legtöbb mellekhatas elojott es javulas nem akart bekovetkezni. Ahogy idosebb leszek, ugy annal jobban nem gyogyitanak meg ezek a pirulak, csak rontanak es ma mar egybol allergias reakcioim vannak toluk. Kicsiknek meg lehet elengedhetetlen, de en azt mondom, hogy el kellene oket felejteni mert minel tobbet szedik oket, annal jobban roncsolnak.
2017. okt. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!