Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Örökölhető a mentális betegség?

Tomszi 21 kérdése:

Örökölhető a mentális betegség?

Figyelt kérdés

Szeretném tudni, hogy örökölhettem - e a mentális betegséget ami anyum részéről az egész családnak van (depresszió, személyiségzavar, skizofrénia, pánikbetegség). Engem jelenleg Agorafóbiával, Holothym jelenségek és szorongásos depresszió hangulatzavarral.

Tudni kell, hogy stresszes életet élek 11 éves korom óta (állandó veszekedés, tesoimat jóformán én neveltem fel, stb..). Epilepsziás vagyok és sajnos munkát sem találok. És mostanában érzem hogy ha dühös vagyok mintha kikapcsolna az agyam és elkezdek törni zúzni. Mintha nem is én lennék hanem valaki más. A hangulatom is egyszer pörgés máskor egész nap alszok. Egyre jobban félek emberek közé menni, állandóan a szobában vagyok nehogy gondot okozzak.


2017. okt. 6. 11:17
 1/3 anonim ***** válasza:
a hajlam valamilyen szinten igen. A genetikai háttér szerepét bonyolítja, hogy a géneken túl a gyereket a szülői házban érő látott-hallott hatások is sokat számítanak. Tehát beteg szülő(k) mellett nőhet fel labilissá gyerek csak amiatt is, mert nem volt meg a családban a nyugalom és a szerető gondoskodás.
2017. okt. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen. Genetikailag nem a kész betegséget örökölted, "csak" a hajlamot, hogy te is beleess. A sanyarú gyerekkor, stressz, rossz minták, stb elő is hozta ezeket a mentális problémákat. Mindenképp kérd szakember segítségét, plussz keress alternatív gyógymódokat is. Agorafóbiával ne zárkózz be, mert az csak súlyosbítani fogja. Akkor is indulj el, ha nehéz. A pörgés, agresszió a belső feszültségtől van, a fáradtság meg attól, hogy kimerülsz a stressztől. Mindkettőnek jót tesz a rendszeres sport, normál napirend, időbeosztás. Igyekezz elkerülni otthonról, és egy normális életet kialakítani.
2017. okt. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2017. okt. 6. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!