Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért vagyok ugyanolyan...

Miért vagyok ugyanolyan zsíros jóval kevesebb testsúllyal mint az ugyancsak elhízott osztálytársam?

Figyelt kérdés

18 éves, 185 cm magas és 119 kg súlyú fiú vagyok.

Ma körülbelül 2 hónapja, hogy elkedzem diétázni és mellette mozogni olyan gyakran, amennyire csak tudok.

135 kg voltam, tehát lement 2 hónap alatt 16 kiló. Büszke vagyok magamra, és nagyon látszik a változás.

Mostanság a combjaimra szoktam fúkuszálni, taposógépet és biciklit használok minimum heti három alkalommal iskola után, mert csak ekkor van rá időm.

E héten megmértek minket az iskolában tesi órán, és a 135 kg-s osztálytársamon van annyi zsír, mint rajtam 119 kg létemre, ez miért van?

Egyértelműen én vagyok a vékonyabb, de szinte majdnem ugyanolyan nagy hasunk,combunk és mellünk van.

Rajtam valahogy sok a zsír, ez mitől van?

Hogyan lehetne ezt gyorsan leadni, vagy milyen módszerek vannak rá?

Kávét szoktam inni, természetes cukor nélkül. (Azt hallottam zsírégető)

Illetve az UKKO 'fogyasztó' (tudjuk mennyire fogyasztó, azért raktam idézőjelbe) teakeveréket is szoktam inni heti 2-3x.

Leginkább a hasamból szeretnék leadni, illetve az úszógumimból.

Legjobban a hasi tájra van lerakódva a zsír.

Az egyik fél azt mondja, hogy végezzek felüléseket, fekvőtámaszokat, a másik fél azonban azt, hogy ne, mert árt a gerincemnek.


2017. márc. 31. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:

És HOGY mérték meg, "mennyi zsír van rajtatok"?


Mert ha síma mérleggel, akkor az az égvilágon semmit nem jelent, egyáltalán nem ad reális értéket.


A testzsír-százalékot egész más módszerrel szokás mérni, ha megbízható adatot akarnak kapni.


Mellesleg büszke lehetsz magadra egyrészt azért, mert felismerted, hogy mi a problémád, másrészt meg azért, mert elkezdtél tenni ellene, méghozzá normális módon. Ezt folytasd továbbra is és ne foglalkozz ilyenekkel, mint az iskolai méricskélés, ami egyáltalán nem jelent semmit.

2017. márc. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, és büszke vagyok igen.

Fogalmam sincs milyen mérleg volt, de valami spéci.

Rákellet állni, és felhúzni valami kart ami kiírta a BMI-t meg a testzsírt is, ami nekem elvileg 30 valamennyi volt, mert nem néztem, de osztálytársam megnézte és elvileg szerinte ennyi volt

2017. márc. 31. 20:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Ami mérleg és rá kell állni, az csak saccolásnak minösíthetö, szóval nem érdemes ezzel foglalkoznod. Csináld tovább, amit eddig és idövel eléred azt, amit akarsz. Ne engedd, hogy az ilyen butaságok elvegyék a kedvedet!


További sok sikert!

2017. márc. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Most már nem hagyom, nem adom fel.

4-5 éve sikerült leadni 30 kg-t de visszahíztam, mert feladtam.

Most nem fogom, és köszönöm szépen! :D

2017. márc. 31. 22:17
 5/5 anonim ***** válasza:
Na azóta mi van? :D mennyit fogytál?
2018. febr. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!