Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire egészségtelen vagy...

Mennyire egészségtelen vagy mennyire okoz kárt rám nézve a vérplazma adás?

Figyelt kérdés
Gondolkodom azon, hogy jó lenne vérplazmát adni, de félek, hogy valami komoly bajom lehet tőle

2017. okt. 24. 23:52
 1/9 anonim ***** válasza:
9%
Egy orvost kellene megkerdezned errol, ne az itteni okoskodokat akiknek fogalmuk sincs, de majd irjak, hogy "mar miert lenne karos?"
2017. okt. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az "itteni okoskodó" vagyok :D

Én úgy fél évig jártam hetente plazmát adni, utána keményebben edzeni kezdtem, szóval inkább abbahagytam, csak alkalmanként megyek, ha kell egy kis zsebpénz... semmiféle egészségügyi elváltozást nem fedeztem fel magamon, az izmosodással is zépen haladok. Illetve egyet: készülj fel rá, hogy x alkalom után nem tűnnek el a szúrások nyomai a karodról, a bemélyedések ott maradnak. Igaz, én egészségesen étkezem. Legutóbb plazmaadás után kattantam be és levertem egy őrült futóedzést, semmi bajom nem lett tőle :D

A nővérem azóta is, legalább két éve csinálja, ő nem eszik rendesen, de semmi baja azon kívül, hogy plazmaadás után nehezebben gyógyul egy-egy vírusból.

Tapasztalatból azt mondom neked, hogy nem árt. Egy egészségügyi képzésen viszont azt mondta egy nővér, hogy nem véletlen, hogy az egészségügyben senki nem ad vért: iszonyatos terhelés és trauma a szervezetnek. Persze, ez nem teljes véradás, viszont már azon is túl kell esned, hogy plazmát adhass.

Őszintén még én sem tudom, hogy mit higyjek. Ha úgy gondolod, menj el egy-két plazmaadásra, hidd el, érezni fogod, ha nem tesz jót.

Első alkalommal előfordulhat rosszullét, az szinte mindenkinél ott van. Hiába, nem jó dolog belegondolni, hogy a véred tetemes százaléka melletted kering egy gépben :D Inkább idegi alapú és nem fizikai rosszullét szokott ez lenni. Hamar bele lehet jönni. Magadnak állítod be a széket; ha mész, akkor rögtön feljebb emeld a lábaid mint a fejed és akkor kevésbé leszel hajlamos a rosszullétre.

Bármi kérdésed van, írj rám nyugodtan :)

2017. okt. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1. Azért itt kérdem, mert gondoltam arra, hogy vannak olyan emberek akik már voltak plazmat adni.

#2. Nagyon szépen köszönöm az értelmes valaszodat, hasznosnak találom.

2017. okt. 25. 00:33
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, ha mész, egy jó tanács: ha nem bírod a vér látványát, ne nézz a gépre. Általában átlátszó vezetékekben kering a vér, átlátszó a plazmás zacsi is, hogy észrevegyék, ha valami gebasz van. Szóval premier plán láthatod a saját véred keringeni. Nem viccből csinálják, fordult már elő mellettem levő széken, hogy vér szivárgott a plazmába... viszont jófejek ilyenkor a központomban, rögtön lekapcsolták a srácot a gépről, mégis kifizették neki a teljes költségtérítést. Nem szórakoztak azzal, hogy használhatatlan lett a plazmája.
2017. okt. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Oh, közben válaszoltál :) Szívesen!
2017. okt. 25. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
97%

Kedves kérdező elvileg nincs hosszútávú mellékhatása. Ha a pénz motivál menjél nyugodtan.

Ha viszont másokon akarsz segíteni akkor ne plazmát adj, hanem VÈRT! Sokkal hasznosabb egy egység levett vérből három egysèg vérkészítmény készül, a véredet magyar emberek kapják meg és nem egy gyógyszergyár üzérkedik vele mint a plazmánál.

Annak a korábbi hozzászólónak aki azt reklámozta, hogy az EÜsök nem járnak vért adni üzenem, hogy az EÜ dolgozók jelentős része rensszeres véradó...

2017. okt. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%

"Egy egészségügyi képzésen viszont azt mondta egy nővér".

Úgy véled, én reklámozom? :D Egy egészségügyis reklámozza én csak mondom, amit tőle hallottam :)

2017. okt. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2017. okt. 25. 10:56
 9/9 anonim ***** válasza:
Ki kellene rúgni az ilyen nővért, mert többet árt mint használ. Aztán csodálkozunk, hogy miért nincs vér... az ilyen saját szakmájához sem értő marhák miatt.
2017. okt. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!