Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen érzés epilepsziás...

Milyen érzés epilepsziás rohamot kapni?

Figyelt kérdés
már régóta gondolkozom ezen a kérdésen.

2017. okt. 29. 20:35
 1/8 Poris2000 ***** válasza:
100%
Az epilepsziás rohamnak több fajtája is van, ettől függően más-más érzés lehet. A generalizált rohamoknál pl. nincs magánál a beteg, így semmilyen érzés, viszont a parciális rohamok esetében elég szar tud lenni, miközben elkezdenek esetleg rángatózni a végtagok. De alapvetően más és más féle érzés lehet. De ha jobban érdekel, olvass utána szerintem.
2017. okt. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
92%

Szia.

Kicsit későn írok, de hátha nem szarod le.

Én 3 éve vagyok epilepsziás, 12 évesen kaptam Szenteste epilepszia rohamot, azt követően 2 napig bent tartottak a kórházban.

Ez nálam úgy történt, hogy kb 2 órát játszottam laptopon (addig semmi bajom nem volt), majd lekapcsoltam és TV-t néztem. Egyszer csak azt éreztem, hogy nem tudok elfordulni, a tekintetem a képernyőre ragadt és folyton jutottak eszembe a dolgok (mint pl egy akciófilm közben eszembe jut a színész neve, majd beugrik az arca, ezzel kapcsolatban egy infó, az új infóval kapcsolatban mégegy és így tovább, és ezt nem tudom abbahagyni.), amitől elkezdtem szédülni, iszonyatosan fájt a fejem, hányingerem lett, majd rádőltem az ágyamra. Ennyire emlékszem.


Utána már csak annyi maradt meg, hogy a nővérem ágyán fekszem, érzem, hogy át vagyok öltötetve, minden tiszta homály (olyannyira, hogy semmit sem látok szinte) és anyám mellettrm guggol és jönnek be színes (mentősök) ruhás emberek, közelebbről is megnéznek, a következő pillanatban már a mentőautóban fekszem, anyám pedig mellettem van. Elvileg a szobában még hablatyoltam (én azt hittem értelmesen beszélek, kb mint a babák), meg hallottam ahogy ők beszélnek. Annyit értettem az autóban tisztán, hogy anyám megkérdezte aludhatok-e, erre azt mondták hogy nem szabadna. Legközelebb már a kórházban ébredtem.

Évente kell járnom vizsgálatokra, ez lesz most a 3. tünetmentes évem, szóval kiderül hamarosan kigyógyulok-e belőle.

Tudom, ez egy kicsit hosszú lett :'D.


Remélem segítettem :)

2017. nov. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Nálam az aura rosszabb. Kb. öt percre előre megérzem és szörnyű pánik fog el, ki szoktam rohanni a lakásból.
2017. dec. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
76%
Nekem kétszer volt (mivel gyerekkori epilepszia kigyógyultam belőle), de egyszer se éreztem meg hogy "jönne", és semmire sem emlékeztem, de utána mindig sokáig fájt a fejem.
2017. dec. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Nekem több rohamom is volt, amikor mentő jött értem, de legtöbbször csak olyan mini rohamokat éltem át, amikor nem ájultam el.


Előre megérzem, hogy bajom lesz, minimum egy 20 másodperccel előtte: pánikszerű érzés tör rám, halálfélelmem lesz, elzsibbad a testem, nagyon erős deja vu érzésem lesz, előjönnek régi emlékek (pl. egy-egy beszélgetés)

közben biztonságba tudom helyezni magam, megfogom és szorítom az asztal sarkát vagy a kilincset, akármit, és közben ismételgetem a nevemet, a lakhelyem címét, a születési dátumomat abban a pár másodpercben, amíg átmegy rajtam a roham, hogy ne ájuljak el.


A durvább rohamoknál ájulás jön ezután vagy egyszer történt olyan, hogy le kellett ülnöm, kifolyt a nyálam, és nem tudtam beszélni percekig, csak néztem magam elé.

Ezeknek a durvább rohamoknak a végén fájni szokott a fejem utána, és álmos leszek.


Első rohamom úgy történt, hogy bementem az udvarról, és az előszobába beérve megtorpantam, és ugyanezeket éreztem, és közben bámultam magam elé, néztem a vezetékes telefont, ami az ajtóval szemben lévő komódon volt. - aztán filmszakadás -, majd utána arra emlékszem, hogy valaki segített kisétálni az udvaron keresztül, erősen megszorítva a karomat (a mentős volt). - megint filmszakadás - Majd végül felébredtem egy mentőautóban, és amikor kinyitottam a szemem, a mentőkocsi plafonját láttam, nagyon el voltam gyengülve, és sírva kiabáltam, kérdeztem, hol a p...ba vagyok.


Senki se élje át, milyen érzés.

2018. nov. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindig nagyrohamom van ilyenkor.


Bár, vannak előjelei.

Az előzőnél éjszaka kimentem vécére, és rángatóztam. Annyira, hogy majdnem lehugyoztam magamat.


Aztán kezet mostam, rángtam egyet, megint odajárultam a mosdókagyloóhoz, majd akkorát rázkódtam, hogy a földön végeztem. Következő emlékem, hogy kora hajnalban feküdtem az ágyamon, megkérdeztem édesanyámtól, hogy mi történt?


"Epilepsziás rohamod volt" ... Fú, de szar érzés. Akkor az embernek sokminden átfut az agyán, nekem ilyenkor mindig az jut eszembe, hogy semmi sem lehetek, ami érdekel... Nem lehet gyerekem, mert nem akarom, hogy ő újra ugyanezeket átélje... stb.

2018. dec. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 julcsyka89 válasza:
100%

Én 2 éve vagyok epilepsziás. Az első roham úgy volt, hogy beszorultam az íróasztal és a szekrény közé. Már csak arra emlékszem hogy a mentősök ott voltak előttem én meg nagy sírva kérdeztem: Mi az? Mi történt? Ezután vittek a kórházba, apám mellettem volt, éjjel 11-kor vittek haza. Legutóbb úgy kapott el a roham, hogy a jobb oldali arcomra taknyoltam. A szám megduzzadt, arcomon horzsolás, jobb oldali arc csontom eltört. Most már jobban vagyok :)

Általában előre megérzem: akkor zsibbad az arcom, magam elé bambulok. Ilyenkor gyorsan az ágyra fekszem. Utána erős fejfájással elalszok.

2019. júl. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elég szar...
2019. szept. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!