Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A leletre az lett írva, hogy...

A leletre az lett írva, hogy "érdes légzés", ez mit jelent a _gyakorlatban_?

Figyelt kérdés

Ősszel harmadszor hallgattak meg, egyszer sem mondtak semmit.


Két hete a belgyógyász puha sejtes alaplégzést írt le a papírra, most viszont egy másik orvos (gondolom az alaposság kedvéért hallgatott meg) érdes légzést.


Mivel van történetem ehhez, megijesztett. Lent:


A legutóbbi köhögéses megfázások óta VOLT tüdőszűrés, kb. másfél éve, negatív. Azóta alkalmassági vizsgálatok és belgyógyászat (mást vizsgáltatok ki) miatt évente kb. 4-5-ször meghallgattak, semmit se mondtak.


Volt már problémám hörghuruttal.

Két éve is volt egy hónapos, részben hurutos köhögésem, pár éve párszor egy-egy hónapos hörghurut, majd hónapokig elhúzódó köhögés, erre szteroid belégzőt is kaptam, azzal az utasítással, hogy ha segít, NEM kell visszamennem, ha nem segít, menjek vissza. Segített.

Amúgy krákogok és az orrnyálkahártyám is néha duzzadt, emiatt megjártam 2 fül-orr-gégészt, 2 orrmelléküreg-röntgent, allergológiát, tüdőgyógyászt. Minden negatív, a fül-orr-gégészek látták a dolgot, nem nem küldtek további vizsgálatra, nem hívtak vissza és nem írtak gyógyszert.

Két, egymástól független háziorvos szerint is reflux okozza, a nyelvemen látják és a tüneteim alapján erre gyanakodnak.


Azóta őszintén ezzel nem foglalkoztam.


Gasztroenterológiára nem küldtek, pedig az nyugtatna meg reflux-fronton.

Lehet, magamtól elmegyek a munkáltató által támogatott fogl-eü kapcsán....


Az érdes légzés tehát mi?

A fentiek miatti "maradvány", vagy bajom van/lesz?


2017. okt. 31. 10:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Negatív státusz. Felnőttekben ez a normális légzési hang. Puhasejtes gyermekekre jellemző.

Magyarul ez egy teljesen normális lelet. A refluxot viszont valóban érdemes lenne gasztroenterológusnak megmutatni.

2017. okt. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Tehát normális? Huh....

Gyorsan utánaolvasva hörghurut meg hasonlókat olvastam....


Bár ha nagyobb gond lenne, ő továbbküldött volna; beszélgettünk panaszaimról és volt, ahova elküldött.

2017. okt. 31. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!