Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez kullancs vagy mi ez?...

Ez kullancs vagy mi ez? Voltunk erdőben és tel vagyunk ilyenekkel Van esetleg szárnya a kullancsnak?

Figyelt kérdés
[link]

2017. nov. 1. 14:29
 1/6 anonim ***** válasza:

A kép alapján ki tudja, de nézd meg ezt

Talán ad információt

[link]

2017. nov. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A kullancsnak egyetlen fejlődési stádiumában sincs szárnya.

Meg ez nem is kullancs, sokkal inkább valamelyik kullancslégy, de a kép nem túl jó, nem tudom, melyik faj.


Itt találsz róluk:

[link]

2017. nov. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Akármi ha megcsíp, azt úgy kell venni, mint kullancsot.
2017. nov. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Kullancslégy a neve...
2017. nov. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ha kullancslégy akkor ez most ugyanúgy veszélyes mint a kullancs? Be tud férkőzni a bőr alá?
2017. nov. 1. 15:35
 6/6 anonim ***** válasza:

Még nem hallottam olyat, hogy ember betegséget kapott volna el egy kullancslégy csípésétől.

A Lyme-kórt pl. a kullanccsal ellentétben nem terjesztik tudtommal.

A csípése nagyon fájdalmas, és ha belég kapaszkodik, nehéz leszedni, de nem fúrja be magát a bőr alá. Viszont a ruhád alá, hajadba vagy akár a füledbe simán belemegy, és ott jól megcsíp.

Laposak és nagyon szívósak, nehéz őket agyoncsapni.

Én az ujjaim közt szoktam őket összepöndörgetni, mert ha csak simán rácsapsz, nem pusztul el.

Utálatos jószágok, 2 hete egy megcsípett, egy vérző lyuk maradt utána, de semmi bajom nem lett.

2017. nov. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!