Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha ez történik velem, az mit...

Ha ez történik velem, az mit jelent?

Figyelt kérdés
Szóval,a lényeg,hogy kb. 2 hete történt hogy barátomnál aludtam,és másnap reggel amikor kellni kellett volna,nem tudott felkelteni. Nem reagáltam semmire,rettenetesen megijedt ugyanis lélegezni se lélegeztem. Pár perc után sikerült valahogy felkellnem. Először annak könyveltem el,hogy én nem bírom a bort,elalmosodom tőle,de előtte évfordulónk alkalmából megittunk egy pohárral. De azután pár napja húgom mesélte ugyanezt,hogy nem tudott felkelteni stb. Ezután pedig következő este,felkelltem,hogy pisilnem kell,otthon voltam mégis úgy érzékeltem mintha a barátom szobájában lennék,és nemtudtam kijutni a szobámból,rettenetesen kétségbe voltam esve,aztán a következő emlékem,hogy pisilek,azután csak reggel kelltem fel,pizsama nélkül,és azóta sincs fogalmam hogy hova sikerült elraknom. Ez hogy nem tudnak felkelteni és nem lélegzek mit jelent ? Egyébként mindig is,sőt a mai napig olyan vagyok,hogy bármennyire vagyok fáradt mindig felébredek,ez a 2-3x-i alkalom mitől van?

2017. nov. 1. 22:33
1 2
 1/12 Poris2000 ***** válasza:
100%
Elsősorban: el kell menni orvoshoz a problémáddal. Az, hogy nem lélegzel, alvási apnoe, ami azért van, mert az agy nem küld megfelelő jelet a légzési központnak (mondjuk ez is az agyban van). Ez amúgy nagyon nem jó, de nem kell megijedni, az orvos biztosan tud majd segíteni, csak tényleg el kell menni hozzá, ez nagyon fontos. Az alkoholt kerüld egyelőre mindenképpen, mert ez az agy gátló idegsejteit serkenti, amivel tovább ronthatod az alvási apnoet és a tüneteket. (Gondolom, mikor felriadtál a rémálmodból, ziháltál, és légszomjad is volt. Ez azért lehet, mert a hypoxia (mert nem veszel sokáig levegőt álmodban) rossz érzés az agynak, és rémálmot eredményezhet. Ezért is ébredsz fel gyakran alvás közben. Azt nem mondták esetleg, hogy nagyon horkolsz, az is jellemző erre a problémára.)
2017. nov. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
0%
Nyilván lélegeztél, különben nem tudtad volna ezt írni...Ne igyál annyit szerintem
2017. nov. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudjuk mit jelent, de mindenkepp vizsgaltasd ki magad az orvossal, mert sulyos dolog is lehet a hatterben, ami ilyeneket produkal.

Van olyan vizsgalat, ahol ott kell aludni es majd a szakemberek eldontik, hogy tenyleg nehez teged felebreszteni vagy sem. Plusz, a legzesedet is figyelni fogjak erosen ;)

2017. nov. 2. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Elsősorban az első és a harmadik kommentelőnek szeretném megköszönni a normális válaszukat,elsősorban azért nem az orvosomhoz fordultam,mert fél évig nem jött rá hogy epekövem van,ami szerintem azért nem olyan mértékben súlyos probléma mint ez.

A második kommentelőnek elmondanám,hogy nem szoktam gyakran inni, elmondanám hogy 20 éves létemre még életemben nem voltam részeg, kb két pohár bort ittam,és ez nem rendszeres, akkor is azért volt mert évfordulónk volt. Szóval mielőtt olyannal gyanusítasz hogy "kevesebbet igyál" elmondom kevésszer szoktam alkoholt fogyasztani,és akkor is mértékkel.

De visszatérve,ez hogy nem hallották hogy lélegzem kétszer fordult elő velem,ahogy azt le is írtam..vagyis kétszer fordult úgy elő hogy észre vették,fogalmam sincs hogy ez milyen időközönként jöhet elő nálam,és az én orvosom tuti el is küldene,ha ilyennel beállítanék hozzá. SAJNOS. És mielőtt valaki azt tanácsolná,hogy menjek másik orvoshoz,elmondanám hogy két év alatt Ő a harmadik orvos akinél járok és ez a doktornő mondható még így is a legjobbnak a városban ahol lakok.

Mégegyszer szeretném megköszönni az első és a harmadik kommentelőnek a választ!

2017. nov. 3. 17:44
 5/12 A kérdező kommentje:
Egyébként első kommentelő, még nem panaszkodtak arra hogy horkolnék,a párom sem említette,és van egy pár évvel fiatalabb húgom aki biztos az orrom alá dörgölné ha horkolnék,szóval nem hiszem. Valami tipped esetleg van még ?:)
2017. nov. 3. 17:48
 6/12 anonim ***** válasza:

Konnyen szoktal elaludni? Leteszed a fejed a parnara es par perc mulva alszol, vagy hosszu hosszu percekig csak bamulod a sotet plafont?

Napkozben szoktal erezni olyat, hogy becsukod a szemed es kepes vagy azonnal elaludni, erzel neha olyat hogy allva is el tudnal aludni?

Van rendszer az alvas ciklusodban? Ugy ertem altalaban mindig ugyanakkor mesz aludni es ugyanakkor kelsz fel?

2017. nov. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Azaz igazság hogy mióta megszülettem azóta hétalvó vagyok:)

De igazából igen,úgy kb egy hónapja van az,hogy akármennyit alszok mindig álmos vagyok,nagyon sokszor alszok rosszul,mármint rossz álmaim vannak és egyáltalán nem érzem magam kipihentnek,de amíg nem történt ez az egész én arra fogtam hogy biztosan a stressztől van ez hogy nem tudok jól aludni. Amikor a párommal alszok akkor szoktam általában nyugodtabban aludni,biztonságban érzem magam,de másnap akkor is ugyanúgy elálmosodok.

És mindig könnyen elalszok,nagyon nagyon ritkán van az hogy nem tudok könnyen elaludni.

Esetleg van valami tipped ? Megosztod velem ?:)

2017. nov. 3. 20:02
 8/12 A kérdező kommentje:
És annyit lefelejtettem a végéről,hogy általában 22óra fele alszom el,és attól függ hogy kell mennem dolgozni de 5:50-8:00 között szoktam felkelni reggel,szóval azt mondanám hogy van benne rendszer :)
2017. nov. 3. 20:04
 9/12 anonim ***** válasza:

Szamomra az alvas az egeszsegunk egyik legfontosabb eleme. Ehetsz barmilyen egeszsegesen, tartozkodhatsz barmilyen karos szenvedelyektol, vegyszerektol, ha nem alszol eleget es az alvas nem minosegi, akkor jobban artasz vele, mintha allandoan meki kajat ennel kolaval, cigivel :D


Ha oraszamban eleget is alszol, a minosege lehet hogy nem megfelelo. Tobbfele alvaszavar letezik. En kutatnek a kulonbozo alvaszavarokrol, amit csak lehet, es ha ugy gondolod, hogy ez befolyasolja a mindennapi funkcioidat (akármennyit alszok mindig álmos vagyok) akkor azt ki kell vizsgaltatni.


Itt nezz korul:

[link]

[link]

2017. nov. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Teljes mértékben igazad van :D

Azért is írtam ki,hogy hátha tud valaki segíteni,a másik meg hogy rendesen zavar,hogy nemtudok egy jót aludni már egy jó ideje,pedig imádok aludni.

Mindenesetre nagyon szépen köszönöm a válaszod,sokat segitettél! :)

És jövő héten benézek az orvosokhoz is,hátha most nem küldd el azzal hogy "semmi bajod" miközben szemmel látható hogy van..:(

2017. nov. 3. 22:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!