Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sötéttől való félelem ellen...

Sötéttől való félelem ellen ötletek?

Figyelt kérdés

Sötét, csend, éjjel és mostmár maga az alvás is felerősíti a szorongásomat... Ezzel éveken át könnyen megbirkóztam, de kb 2 hónapja az egekbe repült, és meggátol az alvásban.

Lámpával alszom (nem túl fényes, de a sötéttől is odébb van). Ha valaki a családban lekapcsolja - azaz teljes sötétnek vagyok kitéve - felkelek, zavarodott vagyok és nagyon félek.

Most itt megy a TV, de nem sokat látni, nincs annyi fénye, hogy bevilágítsa a szobát. Aludnék, de stresszelek, a hasam is görcsöl miatta, mivel apám kitalálta hogy lámpa ki és igenis aludjak, mert mi a franctól félek... Állítja, hogy nem akarom elfogadni mások igazát blah blah, de - már bocsánat - rohadtul semmi fogalma sincs, milyen nehéz félelem mellet aludni próbálni.

Felkapcsolnám a lámpát, de akkor majd reggel hallgathatom fél órán át, hogy de ne féljek semmitől, fogadjam már el amit ő mond, meg a szokásos prédikációja olyanról, amiről fingja nincs.

Még fénnyel is félve alszom el és nem fogja fel, hogy ezzel egyáltalán nem segít...

Oké kezdek kicsit eltérni a témától... Szóval bármi ötletek, hogy el tudjak aludni a sötétben? A "nyugodj meg" válaszokat inkább ki se írjátok, tudjátok jól, hogyha le tudnék, akkor nem írnám ezt ki, már szinte mindent megpróbáltam, a meditációtól a gyógyszerekig, semmi sem használ.

Nem tudom, melyk lenne jobb... Kapcsoljam fel a lámpát és hallgassam majd reggel az oktatást, vagy próbáljak lenyugodni és aludjak még amit lehet mielőtt ezek 8kor felkeltenek? (ami 7 órát jelent ha már aludnék).....



2017. nov. 4. 01:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Kapcsold ki az agyad

Gondolj valami szépre ami elteri a figyelmed

Régen én is féltem:D

2017. nov. 4. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 szvillő válasza:
Ki kell derítened, hogy mitől szorongsz valójában. Nyilván te is pontosan tudod, hogy biztonságban vagy. Mégis félsz. Nagy életváltások, vizsgák, költözés, stb előtt ez felerősödhet. Próbálj elgondolkodni, mi okozhatja a szorongásod, vagy kérj segítséget pszichológustól. Sajnos rosszabb lehet, illetve spontán el is múlhat! Fel a fejjel!
2017. nov. 4. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is félek, pedig már 40 múltam. Nekem a fényfüzér segít. Az ágyam fölé, a falra tettem, elemmel működik. Ha félek, bekapcsolom, és úgy alszom el.

Vagy van egy olyan teknőc-formájú-valamim, hangulatlámpa, ami kivetíti a csillagog eget a szobám falára. Megnyugtató, és ez is ad elég fényt. Ráadásul ez egy idő után kikapcsol magától. Próbálj beszerezni ilyesmiket.

2017. nov. 4. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

40 évesen? azért az durva, miért nem szereztek be egy párt magatoknak úgy csak menne


én is félnék ha horrort néztem volna előtte F-25

2017. nov. 4. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
25 évesen azért tudhatnád, hogy előfordulhatnak olyan helyzetek, hogy egy nő átmenetileg még 40 évesen is egyedül alszik.
2017. nov. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tényleg a szorongás okát kellene kiderítened. Mert tudat alatt te is tisztában vagy vele, hogy nincs mitől félned, csak bebeszéled magadnak és minél inkább próbálsz elaludni, annál jobban stresszelsz.


Sportolsz valamit? Szoktál olvasni? A sportolás (vagy legalábbis napi rendszeres séta) azért kifáraszt meg annyira, hogy el tudj aludni, az olvasástól meg fárad a szem, próbáld ki. Ha nem lesz jobb, érdemes felkeresni egy pszichológust, együtt felfedni az okokat.

2017. nov. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!