Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Emetofóbia (hányástól való...

Emetofóbia (hányástól való félelem) ellen mit lehetne tenni? Megkeseríti a mindennapjaim!

Figyelt kérdés
Volt már rossz élményem hányással kapcsolatba, 20 éves vagyok és 3-4évente sajnos előjön, többnyire vírus miatt. De akkor nem ám h 1x hányok, hanem kb egész éjszaka. Már több mint 3 éve nem hánytam, úgyhogy megint kezdek félni. 12évesen kóros soványsággal be is kerültem a kórházba emiatt, de aztmondták anorexia... De mégis hogyan küzdteném le ezt a félelmet? Nagyon gyakran előjön, ha jól lakok is rossz érzés, de éhesen is rossz. Ha megyek valahova nem eszek, buszon is néha csak úgy megijedek és rámjön a hányinger... Természetesen ehhez szorongás is társul, barátaim nemnagyon vannak...ha iszok valami kevés alkoholt az kicsit felold de a gyomrom kikészül attól is..Hízni nem tudok évek óta..166 cm vagyok és 46,5kg , igaz voltam már 48 is de attól több soha. Ezt a problémát nekem kellene megoldanom..csak hogyan...
2015. márc. 22. 16:16
 1/5 anonim ***** válasza:
attól rádjön a hányinger hogy a hányásra gondolsz vagy mi???
2015. márc. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én teljesen megértelek, nekem is ez van, bár nem annyira durva, hogy emiatt ne egyek vagy hatással legyen a magánéletemre, de olyan rosszul vagyok, akár csak ha valaki öklendezik és hallom vagy látom...És borzasztóan félek a hányástól, van egy gyerekem, de előbb szülnék mégegyszer minthogy hányjak annyira gusztustalan és utálom...Semmit nem tehetsz ellene sajnos. Erőstsd az immunrendszered, mert évi 3-4 alkalommal viszont nem normális h vírus miatt hányj.
2015. márc. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja bocsi, most látom hogy 3-4 évente, az viszont normális :)
2015. márc. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én csak az orvostól félek, meg a tűtől, de nagyon XD

Én a sportot javasolnám. Pl karate.

Én karatézok és imádom. Ha sportolsz valamit akkor ha jól csinálod és mindent beleadsz megjön az étvágyad. Ha rendesen elérted a magasságodhoz való arányt akkor jobb lesz a közérzeted ill égészegesebb is leszel. Én 18 éves fiú vagyok. Karatézom heti 2x 3-3 órát. 166 cm-emmel 61 kg vagyok. Nagyjából 5-6 éve nem hánytam. Vagyis ez nem teljesen igaz. Most szilveszterkor igen, de az a mértéktelen alkoholfogyasztás eredménye lett.


Gondold ezt végig, én félek az orvosoktól, nagyon. Tehát, megpróbálok egészségesebben élni, nem csinálok hülye dolgokat. A természetes 160-170 cm nél kb. 60-70 kb. Ha megiszod a napi 2 l vizet és sok gyümölcsöt és zöldséget eszel akkor jó lesz az immunrendszered és nem kell félned, hogy hányni fogsz. De mondom, sport az nagyon jó :)


Ez most nagyon gázul fog hangazni, de szerintem logikus. Az ember mi? Eszik, iszik, ürít, szaporodik. Mint az állatok, dobod a szív, izmok vannak stb. Érted. Na most, pl az ember legjobb barátjának a kutyának (de lehet cica, majom, vagy bármi) vannak allergiáik? Félelmeik? Fóbiáik? Semmi. Az ember egy annyira okos állat, hogy képes agyilag beképzelni dolgokat (pozitív hatása a placebo gyógyszerek...)

2015. márc. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok csak elnyomtam véletlen.... :/

Na most, tudat alatt az ember sok mindenre képes. Ha elhiszed, hogy neked nincsen bajod akkor egy idő után meg is fog szűnni (gyakran kapnak a rákos betegek egy könyvet és mint a placebó, hat)

Ezt most félre ne értsd, semmi rosszat nem szerettem volna ezzel írni, de ez logikusnak hangzik....

2015. márc. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!