Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » NOOTROPIL és a LUCETAM ugyanaz...

NOOTROPIL és a LUCETAM ugyanaz? Adagolásnál az 1-1-0 mit jelent?

Figyelt kérdés
Nootropilt írtak fel mamámnak de lucetamot adtak, ugynaz a két gyógyszer? illetve az adagolásnál az 1-1-0 mit jelent?
2017. nov. 4. 16:49
 1/4 TR75 ***** válasza:

A Lucetam a Nootropil generikuma, ugyanaz a hatóanyaga.

Az 1-1-0 szerintem = reggel 1, délben 1, este 0).

2017. nov. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. nov. 4. 18:08
 3/4 TR75 ***** válasza:
Azért a helyedben az 1-1-0-ra rákérdeznék az orvosnál.
2017. nov. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az 1-1-0 biztosan az adagolás, reggel, délben, este, hivatalos protokoll szerint így kell recept felírásánál rögzíteni. Éppen csütörtökön jártam orvosnál receptért, szakorvosi javaslatot is írt a háziorvosnak, hogy ne kelljen havonta rohangálnom szakrendelőbe receptért és éppen ez van írva nekem is, hogy 1-1-0, nálam konkrétan annyit tesz ki, hogy a felírt 10 mg-os tablettából kell reggel és délben 1-1, este már nem. Rákérdeztem direkt, a szakorvosnál és utána háziorvosnál is, mintha legalábbis gond lenne a felfogásommal, de erős gyógyszer, inkább biztos ami ziher alapon szájbarágósan tájékozódtam. Minden esetben ezt jelenti, így kell szabályosan a receptre a szakorvosi javaslatra és minden egyéb hivatalos formátumban feltüntetni, amennyiben hagyományos az adagolás. Ha ettől eltér, azt külön felvezetik.
2017. nov. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!