Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Melyik probiotikum (bélflóra...

Melyik probiotikum (bélflóra helyreállító) a leghatékonyabb?

Figyelt kérdés

2017. nov. 7. 20:32
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Nálam a normaflore, pont most szedem.
2017. nov. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Én tegnap vettem egy Lactiv-ot, kíváncsian várom a fejleményeket.

Egyébként a gyógyszertáros ezt ajánlotta a leginkább.

Kb a normaflore-al van egy árban.

2017. nov. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Mire? Milyen paraméterekkel? Milyen körülmények között?


A probiotikum készítményeknek gyerekcipőben jár a kutatásuk/fejlesztésük. Ahhoz, hogy egy jó készítményt válassz, infó kell.


1) A baktériumoknak túl kell élniük a gyomorsavat és a sokméteres vékonybélkirándulást ahhoz, hogy eljussanak a vastagbélbe. Ma ennek egy biztos útja van: elegendő számban kell őket útnak indítani, hogy maradjon megfelelő számú túlélő. Ez a minimum ma 2 milliárd egyed adagonként.


2) Ha antibiotikum kúra miatt végzel bélflóra helyreállítást a kúra alatt és után - ideálisan még plusz 2-3 hétig - akkor az antibiotikumot is túl kell élnie a csapatnak. Sok probiotikum rezisztens egyes antibiotikumokra, de nyilván kissé macerás utánanézni, hogy amit szedsz, az éppen kidöglik-e az adott antibiotikumtól. Még a direkt rezisztensként hirdetett normaflore se rezisztens mindenre természetesen. Szóval vagy utánajársz, hogy konkrétan az általad alkalmazott baktériumtörzsek ellenállók-e azzal az antibiotikummal szemben, vagy a joker megoldás: nem baktérium probiotikumot szedsz, hanem pl. Enterol probiotikumot, ami egy élesztőgomba, nem fekszik ki az antibiotikumtól.


3) A bélflórája mindenkinek egyedi, így más és más baktériumtörzsek lehetnek hasznosak. Ami jó Neked, nem biztos hogy jó a havernak. Anya-gyerek-testvér viszonyban közelebb lehet egymáshoz a bélflóra összetétel, mert eredetileg ugye steril baba születik, s a hüvelyi szüléssel majd a szopással érintkezik először bármilyen flórával, így elsődlegesen az anya flórája "öröklődik" át. (Ezért gáz, ha véletlenül a hírhedt kórházi baktériumflóra kap esélyt a zöldmezős beruházásra az újszülöttben.)


4) Egyes egészségügyi problémákban (nem csak emésztés, hanem pl. allergia) a probiotikumok segíthetnek, de eltérő baktériumtörzsek bizonyulnak hatásosnak bennük, ezt folyamatosan kutatják, már utána lehet nézni részeredményeknek, hogy mire milyen törzsek jöttek be.


5) Felfedezték, hogy egyes baktériumtörzsek jól együttműködnek, mások nem, vannak akik meg egyenesen a passzivitás választják, ha nem szívlelik a többieket. Nyilván így jobb eséllyel indulnak azok a készítmények, amik kevesebb típusú törzset tartalmaznak - kisebb az esély a cívódásra.

Viszont a probiotikum gyártók is elsősorban pénzszerzési céllal árulják a termékeiket, nem biztos, hogy nagyon mérlegelik a legújabb tudományos eredményeket, amikor összekutyulnak egy cuccot.


6) Vannak olyan baktériumtörzsek, amik hasonlóak a már ismert bélbaktériumokhoz, de klinikailag nem bizonyított a hatékonyságuk. Ezért érdemes olyan készítményt választani, ami már túl van ezen és bizonyítottan hatékony törzseket kínál.


7) A mai álláspont szerint a probiotikumként bejuttatott baktériumok egyelőre nem kolonizálnak a bélben. Vagyis amíg átmennek, addig segítenek emészteni, tehermentesítik a helyi baktériumflórát, így az tud regenerálódni, erősödni, de aztán a felmentő csapat szépen kiürül a széklettel. Vagyis annak nincs sok hatása, hogy mondjuk 4 napig szedek probiotikumot, érdemes több hétig vagy folyamatosan szedni.


8) Egyes probiotikum készítmények prebiotikumokat is tartalmaznak, ez olyan, mintha szendvicset is csomagoltál volna az útnak indított baktériumseregnek a hosszú útra a vastagbélig. A prebiotikum olyan kaja, amit nem tudunk megemészteni, tehát nem "eszed el" a probiotikum elől az uzsit, még jobban biztosítva a túlélésüket.


9) Kevés a mono - egy törzset tartalmazó - készítmény, sok a multi - több törzset tartalmazó és nincsenek még számok arra, hogy oké - kétmilliárd egyed mindenképp kell, de ha több törzsből jön össze ez, mi a minimum törzsenként?


Tehát elég sok dologtól függ az, hogy kinek mi a jó készítmény vagy egyáltalán melyik az, amelyik tudományosan is megbízható. Ami a választékot illeti, a legtöbb még mindig a 2 milliárd/adagra van belőve, s kevesen vannak olyanok, amik már tartalmaznak 5-10-20 milliárdot is. Nyilvánvalóan ha 2M-nál kevesebb van egy kapszulában, akkor többet kell egyszerre bevenni, nem opció az, hogy elosztva a nap folyamán.


A Béres 5 milliárdos, igazoltan hatásos baktériumokkal, prebiotikum nélkül.

A Jutavit 2,25 milliárdos, 6 igazoltan hatásos törzzsel, prebiotikummal.

A Lactiv+ 1,5 milliárdos (min. 2 kapszulát kell nyelni egyszerre), 4 igazoltan hatásos és egy kérdéses törzzsel, prebiotikum nélkül.

A ProBI6 Nutrilab 5 milliárdos, 6 igazoltan hatásos törzzsel, prebiotikum nélkül.

Lactobifid 5 milliárd, 8 igazolt törzzsel, prebiotikummal.

Florabalance+ 10 milliárd, 8 igazolt törzzsel, prebio nélkül.

Florabalance Regular 4,5 milliárd, 6 igazolt törzzsel, prebiotikummal.

2017. nov. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Jutavitet szedek, remélem beválik...
2017. nov. 10. 17:53
 5/8 A kérdező kommentje:
Ahogy olvasom utolsó, a Béres még eredményesebb lehet a Jutavitnél?
2017. nov. 10. 17:55
 6/8 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
Szerintem a Jutavit és a Béres kb. egy kategória, ár/érték arányban is. A Béresben nincs prebiotikum, viszont a csíraszám több mint a duplája a Jutavitnek. Nehéz okosnak lenni ilyen esetben, a kétmilliárd körüli kapszulákkal az a baj, hogy nem igazán garantálható, hogy mindegyik csíra életre tud kelni majd, már a tárolás során is sérülhet egy részük, de ha a Jutavitből két kapszulát küldesz le egyszerre, nem lőhetsz nagyon mellé. A Béres mellé pedig külön is bevihetsz prebiotikumot, az általában jót tesz az emésztésnek is, hiszen a bennszülött flórát is támogatja.
2017. nov. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. nov. 12. 18:01
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok, én pont ma vettem Bérest. A gyógyszerész azt mondta, hogy ha elegendő rostot eszem, akkor az megfelelő a baciknak, nem szükséges külön prebiotikum. (Csak egyetlen egy olyan termék volt, amiben preb. is van, de azt valamiért nem ajánlotta, úgy emlékszem, az alacsony baciszám miatt.)

Nem tudom, ez így megáll-e, de azért majd próbálom zöldségek vagy gabonafélék fogyasztása után bevenni.

2018. márc. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!