Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehet szedni Probiotikumot...

Lehet szedni Probiotikumot akkor is ha nem vagyok beteg?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, körübelül 2 éve edzek, és 1 hónapja kezdtem el a diétát. sikerült 91 kilórol 1 hónap alatt 88 ra lemennem (ugye az elején hamar lemegy pár kiló a csökkentett szénhidrát miatt) viszont most kezd lelassulni. utána néztem az anyagcserének stb, és találtam egy nagyon érdekes videót

https://www.youtube.com/watch?v=GljwL4KbLTo

az a kérdésem hogy Probiotikumot lehet szedni napi szinten betegség nélkül is(mint egy vitamint), hogy rendben legyen a gyomrod?



2016. dec. 21. 15:42
 1/2 anonim ***** válasza:

A probiotikum és a multivitamin hozzájárulhat a bélflóra egyensúlyának fenntartásához, az immunrendszer erősítéséhez, a betegségek megelőzéséhez.


A probiotikumok szedése mellett a jótékony baktériumokban gazdag élelmiszerek fogyasztásával, helyes táplálkozással mi is tehetünk érte, hogy minél gyorsabban helyreálljon az emésztőrendszerünk egészsége. Fogyaszthatunk borsót, babot, articsókát, hagymát, banánt, élőflórás joghurtot, kefirt!

MIKOR SZEDHETJÜK MÉG: Gyulladásos bélbetegségek kiegészítő terápiájaként hosszabb távú szedése is hasznosnak bizonyult! Felső légúti allergiás megbetegedésekben. Atópiás dermatitiszben szenvedő betegeken végzett tanulmányban a probiotikumok szedését követő hat héttel a bőrtünetek javulását észlelték. Utazások előtt, a megváltozott környezeti körülmények, a megszokottól eltérő fűszerhasználat, az utazás okozta stresszhelyzet is károsíthatja a bélflóránkat. A probiotikumok jótékony hatásukat nemcsak az emésztőrendszerünkben fejtik ki. Alkalmasak a hüvely normál flórájának helyreállítására és fenntartására is. Így a visszatérő, makacs hüvelyfertőzések kezelésének kiegészítő gyógymódjaként is jó hatásfokkal alkalmazhatóak!


Részletek: [link]

2016. dec. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen, sőt nem csak lehet, nagyon is érdemes szedni. Az immunrendszered 80%-a a belekben van, mindig jól jön egy kis támogatás (a probiotikum a belekbe kell, nem a gyomorba, a gyomrot csak túl kell élnie valahogy). Amúgy a Bélügyek c. könyvet eléggé érdemes elolvasni, vicces olvasmánynak se utolsó, de egy jó kézikönyv az emésztőrendszer összefüggéseiről.
2017. márc. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!