Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Úgy ki van száradva a kezem,...

Úgy ki van száradva a kezem, hogy tiszta mélyedés, már néha vérzik is. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Amikor vérzik, szétnyílt, félek rákenni krémeket. Lehetne?

2017. nov. 9. 22:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Én is szoktam rá kézkrémet kenni, ha már ki van repedezve. Iszol elég folyadékot, vizet? Ennek hiánya + hideg okozhatja.
2017. nov. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Takarító vagyok, sokat éri víz a kezem.

Az enyémen nagy szétnyílt sebek vannak.

Próbáltam mindenféle krémet, babaolajat is, de a dm körömvirág krémje vált be legjobban.

Olajos hatása van, rajta szoktam hagyni vastagon 1-2 órát majd megtörlöm a kezem és lefekszek aludni, éjszaka pedig szépen beszívja.

2017. nov. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%

A körömvirágkrém jó, segíthet még, ha lefekvés előtt felkened és ráhúzol egy cérnakesztyűt, mint egy pakolás, úgy fog hatni.

A legcsúnyább területekre a kirepedt kezemre Lorinden krémet tettem, nem szabad gyakran, mert szteroidot tartalmaz. Nagyon használt egy-két alkalom is.

A legfontosabb a megelőzés: kezdj el kesztyűt hordani, legalább reggelente!

2017. nov. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mennyit iszol? Mit dolgozol? Érzékeny a kezed a hidegre?
2017. nov. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy egyszerűen csak az időjárás szárította ki ennyire a kezedet, de ekcéma vagy dermatitisz is okozhatja. Bepanthennel vagy más hámosítóval nyugodtan kenheted a szétnyílt repedéseket, ezen kívül rendszeresen használj olyan kézkrémet, amelyben nagyobb mennyiségű urea és/vagy panthenol található (ki kell kísérletezni, hogy mi válik be, nekem ez évekbe telt). Az ásványi olajokat nagy ívben kerüld, a paraffinos krémek csak a bőr legfelső rétegét puhítják, de egyben le is zárják a pórusokat, nem alkalmasak mély hidratálásra.
2017. nov. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, iszok eleget, de ekcémás is vagyok.
2017. nov. 10. 23:27
 7/9 anonim ***** válasza:

2# vagyok

Én is ekcémás vagyok, pont ezért nem szabad engedni hogy kiszáradjon.

A körömvirág gyulladáscsökkentő, de hallottam már az extra szűz olivaolaj külsőleg alkalmazásáról is.

Az is gyulladáscsökkentő és persze jó a kiszáradt kézre is.

2017. nov. 11. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Most körömvirággal bekentem éjjel, és egész jó.
2017. nov. 11. 12:41
 9/9 anonim ***** válasza:

nekem is ugyanilyen a kezem, én kesztyűt hordok már pár hete, a tusfürdőm, mosogatószerem, kézmosó szappanom is mind-mind bio, mentes mindenféle fisfostól, amire érzékeny lehet. naponta többször kenem Biomed vadgesztenye és körömvirág krémjével, plusz csepegtetek rá ligetszépe olajat, és a patikákban kapható Unguentum hydrosum krém is szokott segíteni. néha csepegtetek rá mandulaolajat, olívaolajat, csipkebogyó olajat, ezek sem rosszak. ha nagyon rossz a helyzet, sajnos nekem csak a szteroidos krém segít (bőrgyógyásznál voltam, ő írta fel). rengeteg kézkrémet kipróbáltam már, kezdve a Niveától az agyonreklámozott bio meg natúr cuccokig, és csak azt mondhatom, hogy ne higgy a krémeknek, higgy az összetevőknek: ha van a krémben Alcohol denat. (vagy Alcohol), SLS, parfüm/illatanyag, parabén, bármilyen csúnya összetevő (Krémmánia oldalon tudod ellenőrizni), akkor kerüld el.

nekem még a stressz, vízhiány, vitaminhiány is kihozza az ekcémát.

2017. nov. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!