Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A túlzott energiaital fogyaszt...

A túlzott energiaital fogyasztásnak milyen káros hatásai vannak?

Figyelt kérdés

Van egy 17 éves fiú osztálytársam, aki kb. energiaital függő (amikor nem iszik akkor már rendes furcsa, amikor pedig túl sokat iszik belőle akkor nagyon felpörög). Amikor fel van pörögve annyira jól felel akármelyik tantárgyból hogy az lehetetlen, élvezet hallgatni. A tanárok is mondták neki hogy érettségire minimum egy kartonnal hozzon.

Azon kívül hogy nagyon okoks, egy számítógépes zseni. A legtöbb tanár otthoni is sulis gépét is ő javítja/telepíti, van hogy az iskolái gépeket is ő telepíti újra (a tanárok "lefizetik" energiaitallal hogy csinálja meg).


Lehetséges hogy valakire ennyire "jól" hat? Hogy úgymond kiegyensúlyozottabb lesz az energiaitaltól?



2017. nov. 11. 14:37
 1/4 Bubuka508 ***** válasza:
100%
Lófaszt! Ne csodálkozzon a lüke kölyke, ha elöbb-utóbb infarktust vagy gutaütést kap a sok mosléktól! Nem gumimaci ö, inkább kevesebbet pörögjön meg ugráljon, de tovább és egészségesen éljen! A tanarai is lelkiismeretlenek, ha kihasználják, ö meg bolond, ha energiaitalért dolgozik nekik! Én korábban, mikor éjszakás műszakba jártam, alkalmanként egy-egy (!) dobozzal megittam, hogy ne legyek álmos, de egyszer rosszul lettem, a szívem majd kiugrott. Azóta beszüntettem, rájöttem, hogy nincs rá szükségem, még akkor sem, ha a kávé nem is élénkít. Lehet, hogy fizikailag öt sem élénkíti, csak bebeszéli magának, de attól még a szíve meg a mája tönkremehet töle. Sokkal hamarabb kikészülhet töle a máj, mintha alkoholista volna.
2017. nov. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mi is mondtuk már neki, hogy ennek nem lesz jó vége. Szerintem enyhén depressziós lehet mert azt mondta "lesz*rja, élvezi ameddig lehet, neki úgyis mindegy".

Nagyon helyes és vicces fiú, de mindíg azt mondja hogy ő antiszociális, neki soha nem lesz rendes élete, a csajoktól fél, mindent leszar, ő csak úgy elvan.

2017. nov. 11. 15:00
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
16 évesen koleszos rendszergazda voltam energiaital nélkül. Szóval erről ennyit. Az energiaital = koffein + cukor + víz + tuttifrutti aroma. Hosszútávon káros lesz, de akkor már lehet, hogy késő lesz rádöbbennie. A tanárok is balfékek, hogy még támogatják a projektet.
2017. nov. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi a fa*z van? A tanáraid normálisak? Ezek nem normálisak? Kik ezek? Térjünk a lényegre. Nem rég voltam egy energiaital előadáson. Akár halál is lehet a vége. A túlpörgés végett. Szépen lassan abban kéne hagyni. Én 1x kipróbáltam (csak kíváncsiságból), de elég is volt. Vagyis nagyon néha itthoni bulin (pl: karácsony, szülinap) szoktam, DE csak 2 nyelet. Szó szerint. Az energiaital nagyon sok koffeint tartalmaz. A kávé kis mennyiségben egészséges, de a sok kávé már nem egészéges. Figyeljetek oda. A tanárok meg nem értem, hogy lehetnek ilyen balfékek.
2017. nov. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!