Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valakit újraélesztenek az...

Ha valakit újraélesztenek az utcán arról leveszik a ruhájat?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy hülye kérdés és hogy az ember akkor nem ezzel foglalkozik, de egy lányról az utca közepén nem hiszem, hogy levennék a ruháit...

2017. nov. 14. 17:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem. Már miért tennék ?!
2017. nov. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Captain Logic válasza:
Nem, legalábbis nadrágot biztosan nem.
2017. nov. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagykabátot, vastag pulcsit kigombolják, leszedik, mert fontos, hogy minél jobban hozzáférjenek a mellkasához.
2017. nov. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Laikus újraélesztő nyilván nem, a mentőegységnek viszont muszáj szabaddá tenni annyira a mellkast/karokat, hogy az EKG, a defibrillációhoz használt elektródák és az infziós kanül a helyére kerülhessen. Ezen túlmenően a bukósisaknak is le kell kerülnie (ha volt az illetőn), illetve ha durva elváltozás van (pl. látható vérzés ruhával fedett területen), akkor azt is szabaddá kell tenni.
2017. nov. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Igen én arra gondoltam, hogy defibrillátor miatt...

2017. nov. 14. 19:33
 6/8 Metionin ***** válasza:
A mentősök leveszik ami akadályozza őket. Laikusként egyszer újraélesztettem egy csajt, tököm sem gondolt ilyesmire, bár igaz hogy nyár volt és egy sima póló volt rajta. A mentősök aztán levették mert tették rá az ekg-t, de már bent az autóban.
2017. nov. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha tényleg újra kell éleszteni, ne érdekeljen, hogy nő vagy férfi.... a mellkasát szabaddá kell tenni! Laikusként is sokkal könnyebb szívmasszázst pontosan és a helyén végezni, hogyha szabad a mellkas. Nem beszélve arról, hogy egyre több automata/félautomata defi elérhető az utcákon és azok felhelyezéséhez kicsit neki kell vetkőzni :P


Épp a héten olvastam egy tanulmányt, mi szerint sokkal kevesebb nőnél kezdenek el laikusok újraélesztést (épp ezért sokkal több nő hal meg utcán), mert Mivanhalevetkőztetem? Ilyenkor szó szerint az ember élete a tét!!!


A mentős részről nem is tárgyalok... ahogy a helyszínre értünk, a ruhát le is vágtuk. Nem tudsz monitorozni, defibrillálni, dolgozni, semmit csinál úgy, hogy a betegen ruha van (felső testre értem).


A test alsó részén, ahogy előttem írták, csak traumánál távolítjuk el a ruhát.

2017. nov. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Amikor én magamhoz tértem újraélesztés után,akkor a nadrágom rajtam volt de a felső testemen nem volt ruha.EKG elektródák stb voltak rajtam
2017. nov. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!