Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Előfordult már veletek, hogy...

Előfordult már veletek, hogy ha idegesek vagytok, vagy zavarban vagytok akkor nagyon elpirultok, azonban foltokban, mint kb egy csalán kiütés?

Figyelt kérdés
Általános iskolás korom óta nagyon könnyen elpirulok, olyan helyzetekben is, mikor se ideges nem vagyok, se zavarba. Elég sok ideig sminkeltem magam, ezért annyira nagyon sosem volt feltűnő, már az arcomon. (Azonban bőrgyógyász és többek tanácsára, abbahagytam a sminkelést.) Viszont a nyakamon, és a mellkasomon mindig nagyon látható, úgy néz ki sokszor mintha ki lenne szívva, hatalmas piros foltok keletkeznek rajtam, de nem egybefüggők, hanem külön-külön vannak. Alapból nagyon fehér bőrű vagyok, de 2 éve kezdtem meg a szolizást, és ahogy sötétedett a bőröm, úgy ez a probléma nem volt annyira feltűnő. Azonban 4 vagy több hete már nem voltam, mert nagyon csúnyán leégtem egymás után kétszer-háromszor is, elkezdett hámlani a bőröm, és fájt, így szüneteltettem, de olyan szinten kifehéredtem mint amilyen voltam alapból, és ha bárhova megyek, akár „idegennel” akár ismerőssel kezdek beszélgetni, egyből elvörösödik az arcom, a nyakam, a mellkasom, persze az emberek eléggé meglepődnek, vagy megijednek, amitől még jobban zavarba jövök, és ez még jobban felerősödik. Legalább 1 órának el kell telnie, de teljes nyugalomba, hogy ez az egész vörösség lejöjjön rólam. Viszont mostanában nagyon erőlködöm, hogy nyugodt legyek, és még ha annak is érzem magam, akkor is kijönnek ezek a vörös foltok…régebben kérdeztem már orvost, és bőrgyógyászt is, hogy ez mitől van, egyöntetűen azt mondták, hogy azért, mert nagyon érzékeny, fehér bőrű emberke vagyok, és erre nem tudnak mit felírni, ezt majd biztos kinövöm. (kb 13 lehettem, mikor ezt mondták, most már 21 vagyok) Nem nőttem ki, és nagyon zavar,hamarosan újra elkezdek szoláriumba járni, hátha újra a bőröm sötétedésével érek el valamit, de erősen gondolkodom, hogy újra felkeresek egy bőrgyógyászt. Ti mit gondoltok? Jártatok már így valaha?
2017. nov. 16. 14:18
 1/1 anonim ***** válasza:
Az arcon nagyon kitágulnak a hajszálerek,és látszik a vér szine .
2017. nov. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!