Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A mentősök alkalmazhatnak...

A mentősök alkalmazhatnak testi kényszert?

Figyelt kérdés
Afelől szeretnék érdeklődni, hogy a mentők alkalmazhatnak testi kényszert? Azért kérdezem ezt, mert én egy epilepsziás beteg vagyok és nagyrohamom volt így mentőket hívtak hozzám. De mire a mentők kiérkeztek addigra már teljesen feltisztultam és jól voltam. De ők akaratom ellenére a mentőbe erőszakkal betuszkoltak és a győri SBO-ra szállítottak. Mindhárom mentős lefogott és erőszakkal a mentőbe tuszkolt. Erre van joguk? Hol lehet a mentők ellen írásbeli panaszt tenni?

2017. nov. 21. 13:23
 1/7 anonim ***** válasza:
31%

Ez a magyar egészségügy!

Nincs joguk, eszméletednél voltál.

Betegjogi képviselő, ügyvéd, de sok pénzbe fog fájni. Én egy ügyvédet kérdeznék meg.

Gondolom azt hitték részeg vagy, a mocskok. Pont akinek segíteniük kellene.

Engem bedrogoztak buliban, úgy vitt be a mentő, megvertek, elloptak 12.000 Ft-omat, lekötöztek. Nem engedték, hogy telefonáljak a rendőrségnek sem. Nem akartak kiengedni wc-re, meg feküdhettem a saját pisimben, mert nem engedtek ki.

Velük nem tudtam mit tenni, de én többet magyar kórházba nem teszem be a lábam. A rendőrség a nyomozást ismeretlen tettes ellen megszüntette a drog miatt. Még csak egy elnézést se kaptam a kórháztól.

2015.június 22. Zalaegerszeg

A magyar egészségügy díszei.

2017. nov. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Érdekes story... Ismert epilepsziás vagy, rendszeresen szeded a gyógyszert? Ha igen, örülj, hogy bevittek. Testi kényszert nem alkalmazhatnak. Kár is volt... rendőrt kellett volna hívni, az majd megbilincselt volna és úgy dobnak be. Sokkal tisztább helyzet lett volna.
2017. nov. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
20%

Utolsó, attól, hogy szedi a gyógyszert, még lehet rosszul!!!

Hadd ne kérjén elnézést érte.

Egyébként nem tudom honnan szeded, de nem bilincselhetnek meg, tartóztathatnak le valakit, mert beteg, mert lenni...

Ez a magyar egészségügy, úgy bánnak veled, mint a patkánnyal, te vagy a rossz, mert beteg mersz lenni. Nem volt közveszélyes, nem támadt senkire.

Nem, nem alkalmazhattak volna erőszakot és a kérdező helyében csendben sem maradnék! Ha nem lennék gyáva a tv-hez is fordulnék, mert ez botrány!

2017. nov. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Lehet bizony. Ezért is írtam, hogy örüljön, hogy bevitték. Kórházban volt a helye. Nem akart bemenni? Ellenkezett? Még nem volt tiszta a tudata... Önveszélyes. Rendőr. A többit már leírtam. Normális ember, ha beteg orvoshoz fordul. Az hogy az egészségügyi helyzet milyen... Köszönjük a kormánynak.
2017. nov. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És vajon miért kellene örülnöm, hogy bevittek a kórházba? Szerinted mit csináltak az SBO osztályon velem? Mire kiérkeztek addigra tiszta volt a tudatom. Mikor rosszul vagyok akkor sem vagyok önveszélyes! Tudod egyáltalán mivel jár egy epilepsziás roham és hogy kell egy roham esetén elsősegélyt nyújtani? Hát bizti nem úgy lefognak és betuszkolnak a mentőbe! Ezzel csak sérülést okozhattak volna, mint hogy tették is mert kék zöld lett a karom.
2017. nov. 23. 08:15
 6/7 anonim ***** válasza:
67%
Tudod mit!? Nem, nem tudok én erről semmit. Majd egyszer egy status veled is felismerteti az egészet...
2017. nov. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem a kérdéseimre válaszoltál! Ha tudod mi az a status epilepticus akkor nagyon jól kell azt is tudnod, hogy kell egy epilepsziás roham esetén elsősegélyt nyújtani! Ha volt status epilepticus-od biztos téged is úgy basztak be a mentőbe, mint egy szaros bugyogót?
2017. nov. 25. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!