Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan győzhetném le a megfele...

Hogyan győzhetném le a megfelelési kényszert?

Figyelt kérdés

Mindig,mindenkinek meg akarok felelni.Ez inkább ilyen tudta alatti,mert igazából nem akarok,de mégis azt veszem észre,hogy azon gondolkozok,hogy most hogyan menjek,beszéljek,nézzek ki,hogy ez másnak is tetszen.Azt akarom hogy mindenki kedveljen,de tudom,hogy ez úgysem lehetséges.

Hogyan győzzem ezt le?


2010. dec. 1. 12:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem kell legyőznöd!!Ez semmi más mint egy lelkiismeres ember hozzáállása a dolgokhoz.

Akit mindenki szeret azt senki sem szereti igaziból!!Ha önmagadnak megfelelsz akkor lehet hogy sok embernek nem fogsz megfelelni---de nyugodtan fogsz aludni!

Mindenkinek soha nem fogsz tudni megfelelni,mert ha jól csinálsz valamit akkor stréber vagy ,ha rosszul akkor lusta,trehány.Igyekezz önmagad lenni!

2010. dec. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Menj el pszichológushoz. Ezt most komolyan mondom. Tudom, hogy milyen érzés. Sajnos nekem ez a kényszerem 28 éves koromig tartott. Gondolom sokszor van olyan, hogy kérnek tőled valamit, amihez nincs kedved, mégis megteszed, mert attól félsz, ha nemet mondanál, akkor nem szeretnének. Vagy nincs kedved a legújabb divat szerint öltözni, mert neked nem jön be, mégis felveszed azokat a ruhákat és cipőket, mert ha nem, akkor úgy érzed, ki fognak közösíteni a többiek, nem fognak barátkozni veled stb...

Ha mégsem akarsz pszichológust keresni, akkor leírom, mit tanácsolt nekem a doki.

Ha nincs kedved valamihez, akkor ne tedd meg. Mindig kérdezd meg magadtól: "mi van, ha nemet mondok?"

A választ te is tudod: semmi sincs. Talán meglepődnek, hogy nemet is tudsz mondani, esetleg kicsit megsértődik az illető, de majd megbékül. Öltözz úgy, hogy jól érezd magad. Sminkeld úgy magad, ahogy neked tetszik. Ha Te elégedett vagy a külsőddel, akkor minden rendben van. És mi van, ha valakinek nem tetszik? Semmi sincs! Ne nézzen rád és kész. Az igazi barátaid így is, úgy is szeretni fognak. A családod is szeretni fog, a többiekkel meg ne törődj!

Ne feledd a kérdést: " mi történik akkor, ha nem felelek meg másoknak?"

És a választ: " semmi sem történik!"

Ne törődj mindig másokkal. Csak az a fontos hogy Te jól érezd magad!

2010. dec. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!:)

Velem is mindig ez van amit írtál kedves utolsó.Orvoshoz még nem szeretnék menni,majd ha tényleg nagyon eldurvul a helyzet.Megpróbálom azt tenni,amit írtál!:)

2010. dec. 1. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!