Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Komoly sebészeti műtét előtt...

Komoly sebészeti műtét előtt mennyit lenne jó adni borítékban a proffesszornak, hogy minden oké legyen és figyeljen rám utána és közben is nagyon?

Figyelt kérdés
Előtte kell odaadni? Kell adni, ugye? Lelkiismeretes doki,de gondolom....magánredelésére jártam, szóval az is van neki.
2010. jún. 1. 09:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
... ... inkább nem írom le, ami hirtelen megfogalmazódott bennem, mert nem bírná el a monitor... :(
2010. jún. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Felezd meg az összeget, előtte x összeg, és utánna x összeg.
2010. jún. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
53%
Ezt neked és a pénztárcádnak kell eldönteni.Én nem adnék egy vasat sem,hisz azért kapja a fizetését,hogy odafigyeljen rád.Szerintem egy professzor fizetése legalább 300000ft,ehhez mérd,ha neked olyan fontos.Persze,hogy fontos az egészséged,nem így értettem,csak pont ez lenne a lényeg,hogy senki ne adjon az orvosoknak hálapénzt,mert az nem fair.Te sem kapsz a munkahelyeden plusz pénzt,mert elvégzed a munkád,amiért még fizetést is kapsz.Ez az én véleményem.
2010. jún. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Előre soha!

Semmivel sem lesz jobb a műtéted, ellátásod, ha előre "megköszönöd". Egyébként -szomorú- orvosa válogatja. Ha jártál hozzá magánrendelésre, akkor pontosan ismered a hozzáállását. A magánrendelőben fizetni kell, a kórházban nem, de a hálapénz sajnos nem kerülhető el. Az, hogy mennyit tudsz fizetni, a te pénztárcád függvénye. Vannak orvosok, akik tudják, hogy az emberek manapság szegények és bármennyi is van a borítékban, udvariasan megköszönik, de vannak olyan orvosok is, akik elvárják a vastagabb borítékot. Az orvosok a gyógyításra esküdtek, így nem végeznek rosszabb "munkát" akkor sem, ha a beteg a műtét előtt nem csúsztatott borítékot a zsebébe. Szóval én előre nem hálálkodnék. Egyébként egy hete jöttem haza a kórházból csípőprotézis műtét után.

2010. jún. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Nem szükséges adni. Igenis vannak még rendes orvosok akik kenőpénz nélkül is nagyon tisztességesen ellátnak.
2010. jún. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

ha lelkiismeretes a doki,akkor pénz nélkül is az lesz,ha nem az,akkor pénzzel együtt sem lesz az...

közeli hozzátartozómat műtötték tavaly,műtét előtt 100ezer,műtét után 100ezer,doki magasról tett rá...rá 2 hónapra megint műtét,új korház,pénz nulla,doki a saját mobiljáról hivta a feleéget,hogy hamarabb ébredt fel a férje,jöhet hamarabb,végig rendes volt,távozáskor csináltattak neki végül egy ajándékkosarat



én a helyedben először kipuhatolnám hogy milyen a doki (ha a rendeléseken eddig nem sikerült)

2010. jún. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%

Ez nagyon szépen hagzik, hogy nem kell adni, de sajnos mindenki tudja, aki járt már orvosnál, feküdt kórházban, hogy ez sajnos nem így működik..

Összeget nem tudok mondani, de inkább utána szokták odaadni. Az orvos úgyis sejti, hogy fog kapni. Ha előre adsz, az olyan mintha megvásárolnád. Ha utána, akkor azzal megköszönöd a munkáját.

2010. jún. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Felezd meg szerintem is. Előte a felét,utána a másikat.

Amúgy tényleg nem helyes a hálapénz,de könnyen beszél az hogy ne adj ,aki nem készül átesni komoly sebészeti mütéten:) Sajnos igy müködik

2010. jún. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Név nélkül írok Nektek egy történetet. Befolyásos üzletember menye szült városunkban. Szülés után az üzletember hatalmas ajándékcsomaggal jelent meg a szülést levezető orvos irodájában, köszönet képpen. Letette az asztalára, doki ennyit mondott: 40000 Ft-nak jobban örültem volna. Erre emberünk feltépte a csomagot, kivette a benne lapuló borítékot, amiben 300000Ft volt. Odadobott a dokinak 40000-et és a maradék pénzzel és az ajándékkosárral távozott. :)
2010. jún. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Uh, ez szép történet volt...
2010. jún. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!