Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » AV junctionalis ritmuszavarok?...

AV junctionalis ritmuszavarok? SEGÍTSÉG

Figyelt kérdés
Vki érthetően letudná írni, hogy az AV junctionalis ritmuszavarok alatt, tulajondképpen mit értünk? miről kellene beszélnem? - ez az egyik tételem, de használható anyagot nem kaptunk hozzá...

#EKG #ritmuszavar #av junctionalis
2017. nov. 23. 00:23
 1/5 anonim ***** válasza:
2017. nov. 23. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kis anatómiát tegyél még hozzá, jó lesz.

Drukkolok!

2017. nov. 23. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket, de semmire nem mentem vele... nem az AV-blokkok leírására van szükségem, hanem kifejezetten a junkcionális ritmuszavarokra! -junkcionális pótritmus, junkcionális akceleráció, junkcionális tachycardia, AVNRT, ... meg alapból mi a fenét jelent ez egyáltalán, h junkcionális?!
2017. nov. 23. 16:17
 4/5 anonim ***** válasza:

atrioventricular junction in the conduction system of the heart, the junction between the atrioventricular node and the nonbranching portion of the bundle of His.


Junkcionális: az ingerületvezető rendszer av junkciójából származó eltérése


anatómiát nézz, His köteg, Tawara szár, Purkinje rostok stb.


[link]


Ne haragudj, nagyon régen tanultam már ezt, szerintem a szív ingerületvezető részeit kell elmondani, aztán az av junctioból eredő aritmiák jellemzőit.

atrioventricularis nodalis reentry tachycardia AVNRT


Ennyi elég kell, hogy legyen. Az elektromos ablációt még mondd el hozzá.

2017. nov. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hali! Ha még esetleg aktuális. Azokat a ritmuszavarokat, amelyek az Av-csomó területéről indulnak ki, lényegében azok képezik az av-junkcionális ritmuszavarokat. Ilyen pl.


A junkcionális pótritmus: Pl, ez lép a sinucsomó helyére,ha az valamiért leáll. Most nem írnám le, hogy néz ki. Lényegében keskeny qrs-ű reguláris ritmus p-hullám általában nincs, persze lehet csak a qrs-ben, de nem mennék bele. És persze alacsonyabb frekivel kb. 40-60-as.


Vagy ott van, az Accelerált Junctionális ritmus Ez majdnem olyan, mint az előző csak meg van kicsit pörgetve, magasabb a freki, mondjuk pl. egy lázas betegnél.


Vagy ide tartozik még a Junctionális Parasystole, amikor is két különálló góc vetélkedik az összehúzódás létrejöttéért.


Meg persze az av-csomó tachycardiák (Avrt, Avnrt) szerintem ezekről kell beszélni, ezek után nézz utána majd, ha esetleg még nem vizsgáztál azóta.

2018. jan. 6. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!