Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aki orvos, mit szeret a...

Aki orvos, mit szeret a munkajaban?

Figyelt kérdés

Gyogyitani szeret, vagy azt szereti ha sok a beteg mert akkor van mit csinalnia ...

Ergo a munka nelkuli orvos a jo orvos? Akinek csak papiron vannak betegei, de valojaban minden paciense tok egeszseges?


2017. dec. 1. 10:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Komplex mammográfias szűrőközpontban dolgozom. Tervezetten hívjuk be településekről a 45-65 éves nőket, illetve egyénileg is lehet szűrére jönni.

A munkám egy részét a szűrések kiértékelese adja. A munkaidő más részében fiatalokat ultrahangozok.

Elég nagy részt a munkaidőmből a panaszos (csomót érző) páciensek illetve a szűrésből kiemeltek vizsgálata tesz ki. Nem kihívás a nagy, tapintható emlőtumorból mintát venni, sokkal érdekesebb a szűrt, panaszmentes fotókon keresgélni a kis rákocskát, kitalálni, hogy hogy lehet mintát venni belőle, ha nem lehet, akkor meggyőzni az onkoteamet, hogy mégis legyen tumorként operálva. Ez a része izgalmas, kihívást jelent. Sajnos sokan nem ülnek fel a buszra, megvárják, amíg kivirágzik a tumor. Ez inkább lehangoló, bár legalább nem kell keresgélni:\

Szűrési statisztikakat is kell csinálni, utálom.

Tehát a válasz: jobb lenne több "vadászós", pici tumor, mindenki érdekében.

2017. dec. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezek szerint Te tudomanyos oldalrol kozelited meg a mesterseged es inkabb a kutatas erdekel, mint maga a nyavaja lekuzdese (vagyis ertem en, hogy egy a cel).
2017. dec. 1. 10:26
 3/5 A kérdező kommentje:
Vagy az megy inkabb a kutatosdi oldalra, aki nem birja a veres valosagot? Tok erdekes ez a szakosodas. Vagy csak azert megy ki-ki erre-arra, mert azt az adott teruletet erti az egeszlesbol, azt tudta legjobban elsajatitani? Vagy ki-ki oda megy ahol orvosfelvetel van es majd belejon a szakmai reszebe is?
2017. dec. 1. 10:30
 4/5 A kérdező kommentje:
Jo lehet okos orvosnak lenni ...
2017. dec. 1. 10:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyok tudományos kutató, nem kutatok, keresek:) Nem írtam le normálisan, bocsánat. Diagnosztikában dolgozom, radiológus vagyok, a mammográfia a ráépített speciális szakképesítésem. Szövetmintákat veszek, nem nagyon véres dolog.

Az egyetemen a gyakorlatok során elég hamar kiderül, hogy milyen az embernek az állóképessége, végig tud-e állni beöltözve, maszkban, sapkában, koncentráltan egy többórás műtétet. Egy bizonyos testmagasság és fizikai erő sem árt, bár láttam már operáló orvost sámlin:)

Kiderül, hogy mennyire képes/hajlandó az ember betegekkel kommunikálni, bár ez fejleszthető, kialakul az ember stílusa idővel.

Engem mindig érdekelt a radiológia, iszonyú gyorsan fejlődik, nagyon szerteágazó (röntgenfelvetelek leolvasása, speciális feltöltős vizsgálatok átvilágítással-ezekre még mindig van szükség a ct, mr birtokában is), ultrahang-itt személyes a kapcsolat, tudsz kérdezni, hogy itt fáj-e, ct, mr-ez gyakran távlelet, nem találkozol a beteggel, bár valaki imád a monitor előtt diktafonba diktálni. Itt van a rtg vezéretl katéteres értágítás, sztentbehelyezés, a körülírt daganat szelektív katéteres megközelítése egy kis éren keresztül és abba adni a kemoterápiát- ez már nagy kézügyességet igenyel. Ott a gyermekradiológia, a pici babák fejlődési rendellenességei...

Nem is érthet mindenki mindenhez meg egy szakmán belül sem.

Kutatónak tőlünk egy nagyon okos, kicsit elvarázsolt srác ment.

2017. dec. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!