Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kullancs okozta agyhártyagyull...

Kullancs okozta agyhártyagyulladás mennyivel a csipés után okoz panaszt? Mik a tünetei?

Figyelt kérdés
2010. jún. 2. 11:42
 1/6 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, sokáig lappanghat az emberben hetekig is...
2010. jún. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1 hét-10 nap múlva 38 fokos láz,gyengeség.Ez pár nap alatt elmúlik,majd a csípéstől számítva kb 3-4 hétre visszatér,de akkor már,40 fokos,csillapíthatatlan,sugárhányás,szédülés,nagyfokú gyengeség kíséri.

Ez Tapasztalat.:(

2010. jún. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Utolsó válaszoló,ez nem hangzik jól.És neked fájt a kullancscsipés helye?És miért kell megvárni a 40 fokos lázat?Amikor 38 fokos a láz és elmondod a dokinak,hogy volt kullancsod,akkor egyből miért nem kezdenek el kezelni?Soha nem lázasodok be,hétfőn találtam a kullancsot,ha egy hétre rá lázam lesz,tuti,hogy attól,akkor hiába is megyek dokihoz,hazaküld?Aztán várhatok arra a szép kis tünetegyüttesre,amit leirtál?3 kicsi gyereket nevelek egyedül,a legpicurabb 3 hós,a férjem külföldön van.Adja Isten,hogy ne legyen bajom,mert akkor nagy bajban leszünk!
2010. jún. 3. 11:58
 4/6 anonim ***** válasza:

figyeld, hogy a csípés helye, miként változik

én úgy tudom, ha piros körkörös folt jelenik meg, az nem jó

és viszket...

de ha nincs semmi a kullancs helyén, akkor szerintem nincs gáz,

nemhinném, hogy hazaküldene ha belázosadnál és mondanád a dokinak, hogy kullancsod volt, biztos alaposabban kivizsgálnának....

ne parázz annyira, hidd el , hogy nem jó!

légy optimista :)

az első voltam

2010. jún. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én meg a második vagyok,nem volt piros a csípés helye,sőt nem is látszott.Éppen hogy csak benn volt egy pár percre a kullancs,nem is rendesen fészkelte be magát,hozzáértem,és kipittyant.Sajna mi hiába mondtuk a dokinak (helyettesítés volt),hogy kullancs csípte meg,Ő is a pirossággal jött.Sőt amikor már 40 fokos láz volt akkor hívtunk ügyeletet,mert hétvége volt,és az a doki is azt mondta,hogy ne hisztizzek.Végül hétfőn vissza jött a háziorvosunk a szabiból,aki azonnal ideggyógyászatra küldött minket ahol meglumbálták,és kimutatták a gyulladást.

Tudom te még szoptatod a kicsit,tettél fel már kérdést,arra is válaszoltam.Ha most napokon belül nem lesz lázad akkor megnyugodhatsz.Légy optimista,nekünk rosszul jött ki az egész ahogy zajlott a betegség,de Neked nagyobb szerencséd lesz!

Lehet,hogy nem jó,hogy leírtam ezeket Neked,mert elbizonytalanít,de ha meg gond van akkor jobb ha tudsz róla.

Szorítok!!

2010. jún. 5. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amit most tehetsz,az az,hogy elkezdesz nagyadagban C és B vitamint szedni.Ez nem árt a szoptatásnak sem.Nem tudom szedsz-e valamilyen Multivitamint,mert az is jó.

A kezelés lényege vírusszaporodás gátló gyszer,és az immunerősítés.A szervezetnek magának kell legyőznie a fertőzést,mert ugye mivel vírusos fertőzés az antibiotikumok nem érnek semmit.

2010. jún. 5. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!