Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kullancs által terjesztett...

Kullancs által terjesztett agyhártyagyulladás ellen beoltattátok gyereketeket?

Figyelt kérdés

Aki beoltatta az milyen vakcinával? Hány évente kell újraoltani? Volt valami mellékhatása?


2 éves lesz a hónap végén a fiam és elég sokat vagyunk a szabadban. Ezért gondoltam rá hogy érdemes lenne.


Szerintetek? Tapasztalatokat szeretnék gyűjteni, mielőtt beoltatom őt.


2011. ápr. 6. 13:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Én beoltattam, a gyerekorvos is javasolta. 2 éves korában kapta meg az első oltást, a másodikat rá 1 hónapra kapja, utána 1 év múlva a következő, és utána 4 évente kell megismételni majd. Semmi gond nem volt oltás után. 4 ezer ft- körül van az oltóanyag. FSME- IMMUN JUNIOR az oltóanyag neve. De van másmilyen is.
2011. ápr. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És a "normál" agyhártyagyulladás elleni oltóanyagot is beoltattad, vagy csak ezt? Tudtommal a Prevenar-ban van ellenanyag az agyhártyagyulladás valamelyik faja ellen is, ez így van?

2011. ápr. 6. 13:48
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is beoltattam,mert az orvosom ajánlotta! Ha sokat jártok szabadba biztosan nem gondolkodnék! Az,hogy milyent kapott azt már nem tudom sajnos,de őszinte leszek, nem is érdekelt. Én bízom az orvosomban,amit mond nálunk az van. Eddig még soha egy oltásnak sem volt mellékhatása. De a belázasodás,vagy hőemelkedés, fáradékonyság pár napig természetes.
2011. ápr. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A 13:51 vagyok megint és így ahogy írtad,így beugrott,hogy a Prevenárt adta be dokibácsi a fiamnak is és kellett belőle emlékeztető oltás is!
2011. ápr. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem 2 éves múlt lányom, be akartam oltatni, de a doki azt mondta, csak 3 évesen oltja be.

Olvasva, már több választ, más kérdésnél is, kicsit idegesít, újra rákérdezek majd.

Soakt járunk kirándulni, főleg erdőbe.


11 éves nagyfiam és mi is párommal be vagyunk oltva.

Fiam is ezt kapta.


ENCEPUR JUNIOR

A vakcinát izomzatba adják be (intramuszkulárisan), elsősorban a felkarba (m. deltoideus) vagy farba (gluteálisan). Kérjük, tájékoztassa az orvost, ha gyermeke vérképzőrendszeri betegségben szenved (pl. fokozott vérzéshajlam), ilyen esetben a vakcinát bőr alá adják (szubkután). A vakcinát nem szabad véredénybe adni.

Adagolás

a) Alapimmunizálás

- 1. oltás 0,25 ml

- 2. oltás, 1-3 hónappal az 1. oltást követően 0,25 ml

- 3. oltás, 9-12 hónappal a 2. oltást követően 0,25 ml

Amennyiben a védettség gyors kialakulására van szükség, a következő séma ajánlható:

- 1. oltás (a 0.napon) 0,25 ml

- 2. oltás, a 7. napon 0,25 ml

- 3. oltás, a 21. napon 0,25 ml


[link]

2011. ápr. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A kullancs által terjesztett gyulladásra az Encepur Junior jó.

Mindkét gyerek 16 hósan kapta az első, 1 hónap múlva a 2.at, és rá 1 évre a következőt. Utána 3 év múlva lesz ismétlés.


Mellékhatása nem volt.

2011. ápr. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2 éves a fiam, meg fogja kapni, csak várni kell vele, mert most a Hepatitis A ellen kapta meg.
2011. ápr. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, a héten kapta meg az elsőt a kisfiam, 17 hónapos.

A gyerekorvosunk kifejezetten ajánlotta, szerinte elenyésző a kockázata az előnyéhez képest.

1 hónap múlva kapja a következőt, majd 1 év múlva a 3.-at és utána 3 évente kell emlékeztető.

Mi az Encepur Junior-t kaptuk, 1786 Ft volt.


Tavaly kapta a nagyfiam, ő idén kapja a 3.-at, neki semmilyen mellékhatása sem volt.

2011. ápr. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :-)
2011. ápr. 8. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!