Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Anyajegy eltávolítás, lézerrel...

Anyajegy eltávolítás, lézerrel vagy inkább kimetszéssel?

Figyelt kérdés
Van az arcomon 3 zavaró anyajegy, leszeretném szedetni, de nem tudom melyiket válasszam? Nyílván az orvos azt ajánlja amit ő maga csinál. Tapasztalatok? Melyiknek szebb a hege ?
2017. dec. 12. 09:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyiknek se szép, de lézerrel nem távolít el épeszű orvos.
2017. dec. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Anyajegyet nem lehet lézerrel, azt csak egyben szabad kimetszeni. Meg persze a szövettan miatt is fontos. De ne aggódj, egy ügyes orvos szépen meg tudja csinálni. 9-10 hónap után szinte észrevehetetlen lesz a heg (de persze ez függ attól, hogy pontosan hol helyezkednek el az anyajegyek, meg a bőrtípusod is befolyásolhatja). Amúgy a lézeres beavatkozásnál is ugyan úgy gyógyul a heg, avval a különbséggel, hogy a lézernél kör, a kimetszésnél vékony vonal/ovális alakú heg marad.
2017. dec. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nem igy van.

Orvos donti el, mit lehet. Lezerrel csak picit ehet eltavolitani. Amugy nekem suedtek le mar 3 nagyot. Latszik a heg, de nem veszes, sokkal jobb, mint az anyajegy. 1 hetig rossz lesz az alvas es 2 napigjara

2017. dec. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lézerrel semmilyet nem lenne szabad eltávolítani, mert rontja a szövettan eredményét (ha egyáltalán elvégezhető).
2017. dec. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát hiába ez a sok lézer-ellenesség, én nem hallottam még olyat, hogy valakinek problémája lett volna. Szerintem az orvos tudja mit csinál. Nyilván ő sem nyúlna hozzá lézerrel orvosként, ha azzal veszélyeztetheti a páciens életét. Az ő élete/munkája is múlik rajta gyakorlatilag. Nekem szedtek már le lézerrel, kb 5-10 perc volt az egész, csodálatosan gyógyul, a gyökerét ugyanúgy kiszedi, megvizsgálja előtte, hogy egyáltalán el lehet-e távolítani, ha nem, akkor úgysem csinálja meg. Nem kell varrni, stb. Szerintem sokkal csúnyább nyoma marad egy olyan sebnek, amit még varrtak is.
2017. dec. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Inkább maradjon csúnyább heg, de csinálják meg normálisan. :) És nem én találtam ki:


"Az egyéb úton, „kikaparással”, leégetéssel, elektromos kauterezéssel történő anyajegy-eltávolítás NEM javasolt, mivel ez jóval szövetkárosítóbb és általában nincs lehetőség a korrekt szövettani vizsgálatra sem.A lézeres anyajegylevétel a legtöbb esetben rosszabb heget hagy, és nem is indokolt. Az eltávolított mintát minden esetben szövettani vizsgálatnak kell alávetni. Az eltávolított anyajegyek, bőrelváltozások többsége jóindulatú. Rosszindulatú bőrelváltozások esetén fontos az utókezelés és az utánkövetés."


"Hegesedés nélkül nem gyógyulna be a seb, így ez semmiképpen sem kerülhető ki. A lézeres eltávolítás sem jelent megoldást erre a problémára, a hivatalos sebészi ajánlás ugyanis kimondja, hogy az anyajegy-eltávolító műtéteket szikével, az érintett bőrterületek kimetszésével kell végezni. Ennek az ajánlásnak az a szakmai háttere, hogy ha egy bőrképletet lézerrel párologtatnak el, akkor a belőle származó sejtek később nem küldhetők szövettani vizsgálatra. Erre azonban minden alkalommal szükség van, még az esztétikai célú anyagjegy-eltávolításokat követően is."

2017. dec. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A válaszom leglényegesebb pontja nem a heg kinézete volt. Hanem az, hogy ha az orvos úgy ítéli meg, akkor úgysem távolítja el lézerrel. Ha igen, akkor pedig a gyökerét is kiégeti.
2017. dec. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!