Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csinaljak eszmeletlen...

Mit csinaljak eszmeletlen budos izzadas ellen?

Figyelt kérdés

Miota az uj munkahelyemen vagyok, rettentoen izzadok. 8 huto van bent egy ehhez a mennyiseg viszonylag kicsi helyen, amik mukodnek ejjel-nappal. 6-ra jarok dolgozni, es amint beerek, elkezdek izzadni, es ra 20 percre mar mamut szagom van. Atazik a felsom honapja, nedves marad egesznapra. Pedig mindig poloban dolgozom, annyira meleg van. Ablakot nem lehet nyitni, mert van ugyan 3, de nem nyithatoak.

A ruham mindig tiszta, alt. pamut felsoket hordok. Eucerin izzadasgatlot hasznalok. Irtam mar ki ezzel kapcsolatban kerdest,akkor ajanlottak Naturland Solutio Antisudorica-t. Az elso ket alkalommal, mikor hasznaltam, teljesen jo volt, masnapra nem lett szagom. Harmadjara annyira marta a borom, hogy az ejszaka kozepen felkellett kelnem lemosni, masnapra fel se birtam emelni a kezeimet, annyita fajt. Mikor megprobaltam negyedjere is, ugyan ez tortent. Aztan elkezdtem higitani nagyon pici vizzel, ugy nem marta, de semmit nem hasznalt.

Egyszeruen nem tudok mit csinaljak, hozzak valto felsot? Annyira kellemetlenul erzem magam, hogy el se birom mondani. Most is itt ulok, meg se moccantam 6 ota, csak kasszat szamoltam, es budos vagyok. Nem hiszem el ezt az egeszet. Otthon soha nincs ilyen problemam, pedig fozok, mosok. Leizzadok, de normalisan, nincs 2 meterrol erezheto szagom.

Valaki jar hasonlo cipoben?

L



2017. dec. 14. 07:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer Horvátországban nyaraltunk akkor. Az összes kajának zacskósleves íze volt, amit a szállodában adtak. szerintem attól lett mert mikor hazaértünk 2-3 után elmúlt. Próbáld meg kerülni a hagymát, fokhagymát, zacskós ételeket. Fura dolgot ajánlok. Lehet kapni egy ulrasol nenű kézfertőtlenítőt. Próbáld azzal megmosni és rajta hagyni 1 percig. Ez megöli a baktériumokat. Utána használd a dezodort. Vagy vannak ezek a folyékony kézfertőtlenítők. Próbálj illatmenteset venni belőle vagy citromosat. Azzal is bekenheted reggel mosakodás után. Mikor kórházban voltam ezt használtam egész jól bevált.
2017. dec. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az antisudoricat én is használom és igen, először így kiszárítja a bőrt, én sem tudtam felemelni a karom. Megoldás: tarts vele pár nap szünetet, és olyan stiftet vegyél ami golyós. Az nedves, és azzal kend a hónaljad, 1-2 nap alatt rendbe jön. A vízzel lemosás nem segít, attól még ki van száradva, hidratálni kell. Pár napot hagyod pihenni, aztán ha úgy érzed megint izzadni kezdesz, akkor megint kend be. Nem kell minden áldott nap használnod! Én évek óta használom, 1-2 hetente 1 alkalommal bekenem fürdés után, nem kell higítani.

Szerintem nyugodtan válts munkahelyet, nyilván ez nem normális hely ahol ilyen körülmények között kell dolgozni, h még az ablak sem nyitható.

2017. dec. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

A munakhely minden mas szempontbol tokeletes nekem, igy az marad.

A harmadik es negyedik sudoricazas kozott termeszetesen eltelt par nap, mert meghaltam volna ha ujra kell kennem egybol.Koztuk hidrataltam, de igy is kellett 1 teljes nap, mire a kezeimet (nem konyokbol) normalisan eltudtam emelni a testemtol.

Ejszaka felkenve tusfurdovel mostam meg, nem sima vizzel. De akkor adok neki megy egy eselyt.

2# te milyen mennyiseget kensz fol? En az uveg szajahoz emelem a vattat, raszoritom, megdontom, hogy raomljon a vattara a kence, es azt a kerek foltot, ami kialakul, viszem csak fol. Nem tocsogosra aztatom.

Attapogatom a borom, utana at is dorzsolok. Vagy ez mar sok? Te hogyan alkalmazod?

2017. dec. 14. 08:15
 4/13 anonim ***** válasza:

Úgy szoktam, hogy van ez az arclemosó korong, arra 2 helyen teszek az üvegből, de csak úgy ahogy írod te is, hogy a korong rá az üveg nyílására, egyet fordítok rajta, és ami így rámegy azt kenem rá.

Az első pár napban ugyanígy nem tudtam felemelni a karom, tökre megijedtem, hogy mi lesz, vettem ezt a görgős stiftet és 2 napot folyton kenegettem vele, hogy ne száradjon ki tovább a bőr. Helyrejött, onnantól használom 1-2 hetente.

2017. dec. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ami ilyen irritációt okoz azt ne használd merz a begyulladt bőrőn még több baktérium telepszik meg és még büdösebb leszel.
2017. dec. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Esetleg vigyél magaddal nedvrs törlőkendőt és azzal töröld át a hónod alatt napközben. A wcben meg tudod csinálni észrevétlenül.
2017. dec. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszolat!

A torlokendo sajnos nem megoldas, ha mar a ruham is budos lesz. Hiaba kenem ujra es parfumozom, a ruham honaljat nem tudom kisuvickolni.

2017. dec. 14. 10:31
 8/13 anonim ***** válasza:
Kicsit bizar ötlet de lehet kapni ilyen pici tisztasági betétet ami pici bugyiba való. Esetleg abból rahaszthatnál a hónod alá egy egy darabot és akkor abba folyik az izzadtság. Bár nem tudom meddig tartana ki. Ha szűk póló van rajtad akkor abba a normál vékonyságú tisutasági betétet is beleragaszhatod az talán kibírja a 8 órát és nem olyan vastag, hogy látszon. Vagy vegyél nagyon bő ujjú pólót vagy ujjatlant és akkor mehet a törlőkendővel való törölgetés.
2017. dec. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Próbáld ki, hogy hagyod a fenébe a dezodot mert ha az keveredik az izzadsággal csak még büdösebb leszel. Fertőtlenítsd valamivel mosakodás után a hónod alatt. A kézfertőtlenítők jók erre. Aztán max öltözés előtt kend be valami kis testápolóval aminek kellemes az illata. Egy próbát megér. Azért ha valami meg lesz a megoldás áruld el nekünk is. ☺
2017. dec. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Szódabikarbónát próbáltad már?

Önmagában nem csökkenti az izzadást, csak szagtalanít. Fürdés után dörzdöld be vele a hónaljad. Utána érdemes befújni valami szagtalan sprével, hogy az izzadàst is mérsékeld. Az utolsónak igaza van, a dezodor tényleg csak ront a helyzeten.

A tisztasági betét is jó ötlet.

2017. dec. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!