Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Voltam hasi ultrahangon, ahol...

Voltam hasi ultrahangon, ahol észre vették hogy nincs jobb vesém, a bal meg a kétszerese.10éve még mind a kettö megvolt! Semmi baj nem volt eddig a vesémmel, nem mütöttek! Állítólag felszívódhat, ezt az orvos mondta! Hallott már erröl valaki valamit?

Figyelt kérdés
2010. jún. 2. 18:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Kamu ha egyszer volt akkor van.
2010. jún. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem annak szívódott fel a fél agya, aki ilyeneket mond (nem hiszem, hogy az az orvos szó szerint ezt mondta... Nem lehet, hogy valami "agenéziáról" vagy hasonlóról hablatyolt, amit te értettél félre?).

Biztos, hogy 10 éve megvolt mindkettő? Van róla lelet?

2010. jún. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

99 decemberébe még megvolt mind a kettö,megvan a leletem.A házi orvosnál most voltam,aki már hallott ilyet,de ritka.A további eredményekre ö is kíváncsi.

A bal vesém viszont nagyobb lett:13X6cm,ez azért a normáltól eltér

2010. jún. 3. 09:33
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem jó eséllyel valami olyasmi történt, hogy fokozatosan elzáródott (ez fontos, mert ha gyorsan történt volna az fájt volna, és egyéb tünetei is lettek volna) a jobb vesédhez menő artéria (és csak 1db artéria lát el egy vesét), így az szépen lassan elsorvadt, míg a bal vesédnek volt ideje átvenni a funkcióját a jobb vesédnek, ezért nagyobbodott meg.
2010. jún. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!