Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyógyulás az alkoholizmusból,...

Gyógyulás az alkoholizmusból, és most merre?

Figyelt kérdés

27 éves férfi vagyok, nagyjából 10 éve iszom, ebből az utolsó 5-6 év már nagyon kemény alkoholizmus volt, az utolsó 2 év pedig már mocskos színvonal, sokszor heti 6 berúgással.

Az alkohol tönkretette a tanulmányaimat, a nők messziről elkerülnek, mindenféle motivációt kiölt belőlem. Egy felpuffadt arcú beteget csinált belőlem.


3 hónapja döntöttem el hogy nem szeretnék így élni tovább, azóta egyáltalán nem ittam. (lassan 100 napja)


Mióta ez az időszak tart, egyszerűen nem tudom hogy mit kéne csinálnom, szerintem olyan bénulttá tett engem a pia, hogy már lehet nem tudom hogyan kell élni nélküle, tiszta fejjel. Érzelmileg meg úgy érzem mintha elvesztettem volna a szerelmemet.


Most munkanélküli vagyok, szóval egy munka kellene a legelőször leginkább.

Van életkedvem, de elképesztően bénultnak érzem magam.


Most merre?


2017. dec. 16. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Először is gratulálok, megtetted az első, legnehezebb lépéseket. Ahhoz, hogy meg tudd tartani magad így, és újra beilleszkedj alkohol nélkül, kellenek támogatók. Keress csoportot ( [link] és olyan intézményt, ami szenvedélybetegek komplex rehabilitációjával foglalkozik. Ilyenek például:


[link]

[link]

[link]

[link]

2017. dec. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szívből gratulálok! Én nyugtatóra voltam függő, és sok mindenben hasonlóak az utóhatások. Nem vagyok szakember (ilyeneket találsz sok helyen), de szerintem a legfontosabb, hogy pótold az űrt, értelmes elfoglaltságokkal. Keresd a munkát, és amíg nem találsz, addig lehet rendbetenni a kertet, kitakarítani a házat, sportolni, olvasni, stb.
2017. dec. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem kezdhetnél fizikai munkával valahol, munkaerőhiány van, szóval esélyed megvan. Egyébként gratulálok, hogy sikerült letenned, csak ne szokj vissza rá. :)

Helyette mozoghatnál valamit, menj el futni, az ingyen van. :D

Felkereshetnél szociális munkásokat, ők is segíteni fognak.

2017. dec. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Már önmagában a rendszeresség + mozgás + szükség van rád hármas képes helyrerakni, főleg ha étkezésben, pihenésben is következetes, rendszeres vagy. Nagyon nagy gratulációm, hogy enélkül is elhagytad hónapokra a francba az egész ivás dolgot. Én is szerettem, tudom milyen visszarakni magad a vállalások valóságába.
2017. dec. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!