Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Túlzott orrpiszkálással lehet...

Túlzott orrpiszkálással lehet károsítani a szaglóhámot? Kezdenem kéne ezzel valamit?

Figyelt kérdés
huszonéves vagyok, még kiskoromban műtöttek orrsövényferdüléssel de nem sikerülhetett a legjobban mert a jobb orrlyukam sokkal tágabb és ezzel az oldallal van a gond. napi szinten szedek ki sajnos nagyon mélyről hatalmas szilárd váladékdarabokat, sokszor véres is. a másikban semmi hasonlót nem tapasztalok, ott egyrészt nem is tudok ilyen mélyre benyúlni, illetve nincsenek ilyen letapadt széles nagy darabok mint egy kisujjköröm... az utóbbi időben észrevettem hogy tompábban, gyengébben érzem az illatokat és félek hogy a kettőnek köze lehet egymáshoz, létezne hogy úgy szétgyalultam az orrom hogy most ennek a levét iszom? nem utal nyom fertőzésre nem áraszt bűzös szagot stb. de nem tudom mi lehet ezzel mit kezdjek ha még tehetek ellene
2017. dec. 22. 12:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Az orvos mit mondott erre a problémára?
2017. dec. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nem voltam vele még orvoshoz
2017. dec. 22. 12:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is mindig piszkáltam az orrom, és most jöttem rá, hogy azért, mert nagyon kiszáradt az orrnyálkahártyám, többek között télen a fűtéstől és a hideg levegőtől. Sokszor vérzett is. Ezért utánaolvastam, és elkezdtem használni télen orrolajat és vettem egy párásítót, ami egész éjjel megy. Azóta nem érzek kényszert a piszkálásra, és nem is vérzik.
2017. dec. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!