Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ti bevennétek az antibiotikumo...

Ti bevennétek az antibiotikumot a helyemben?

Figyelt kérdés

Volt kettő nagyobb szájsebészeti műtétem(álkapocs ciszta), ezért az elmúlt időben 1,5 hónapon belül 2 adag erőss antibiotikumot szedtem be és 3 doboz cataflámot.

Sajnos a műtét nagysága miatt erre szükség volt, viszont a gyomrom nagyon megviselte(főleg,hogy enni se tudtam normálisan így sokszor majdhogynem éhgyomorra szedtem a gyógyszert),azóta is sokszor érzem,hogy fáj a gyomrom(egyébként alapjáraton is van refluxom, amire szedek gyógyszert),nem jó az emésztésem.

A probléma az,hogy most lebetegedtem.

Légcsőhurutom van,kicsit fáj a torkom,hasmenésem van és hányingerem.

A doki antibiotikumot írt fel(viszont csak a légcsőhurutra,akkor még hasmenésem stb nem volt),viszont nem tudom,hogy bemerjem-e venni.

A köptetőt szedem,amit írt, az szépen hozza fel a váladékot, a torkomra szopogatok fertőtlenítőt, se lázam se hőemelkedésem nincs.

Ti beszednétek így az orvos által felírt gyógyszert?

Az a baj, hogy annyit szenvedek a gyomrommal, emésztésemel,amit a sok antibiotikum meg a rengeteg cataflám szétcseszett,hogy félek megint rávinni egy 5 napos antibiotikum kúrát(ráadásul 500-asat írt fel,én meg vagyok 58 kiló és 160centi,nekem az 500-as adag erőss is szokot álltalában lenni) :/

Az aggodalmaimat jeleztem az orvos felé is, de nem foglalkozott vele(lassan ideje lenne már váltanom..)

Mit gondoltok?


2018. jan. 1. 02:59
 1/3 A kérdező kommentje:
*48 kiló
2018. jan. 1. 03:00
 2/3 anonim ***** válasza:

Mivel ritkán (szinte soha) szedek gyógyszert,ezért ÉN nem venném be.Főleg,hogy nekem az antibiotikum nagyon széttudja cseszni a gyomrom.


Szerintem (de csak szerintem) hanyagold az antibiotikumot.Vegyél valamilyen probiotikumot (Normaflore vagy Microbiota Pro-t) és próbálj meg normálisan enni (zöldséget is egyél)

Mielőbbi jobbulást kívánok!


[link]

2018. jan. 1. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

megtennék mindent, hogy elkerüljem az antibiotikumot, nekem nagyvalószínűséggel ez okozta a kb 20 éve tarto IBS tüneteimet, refluxxal és minden egyébbel


több kárt okozna mint hasznot, főleg, hogy ilyen állapotban van a gyomrod, próbáld valahogy máshogy megoldani a légcsőhurutból való gyógyulást


probiotikumnál jobb lenne a házi kefír + savanyított zöldségek kombó, plusz egy nagyon szigorú diéta sokáig


az orvosok sajna nincsenek tisztában milyen károkat tud okozni az antibiotikum

2018. jan. 1. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!