Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha folyton...

Mit csináljak, ha folyton álmos vagyok és minden egyes nap csak az álmosság kínoz?

Figyelt kérdés

Különösebben itthon nem csinálok semmi megerőltetőt.. Reggel felkelek dolgozom 8 órát ami általában ülő munka és nem egy megterhelő, de amint hazaértek eszem és el is alszom délután ülve konkrétan.. Este igaz, hogy éjfél vagy 1 fele fekszem le és felkelek olyan 7 fele reggel de ez igazából teljesen mindegy. Ha 10 órát alszom akkor is ugyan olyan álmos vagyok, ha 7 órát alszom akkor is ugyan olyan álmos vagyok. Hiába alszom délután akkor is álmos vagyok. Szinte bármit csinálok és bármit teszek nem tudom kialudni magam és álmos vagyok. Hiába kávézom, nem segít, hiába iszom kólát nem segít. Napi fél liter energiaital talán felpörgetne annyira, hogy ne aludjak el és ne legyek folyton álmos. Egyszerűen én csak ki szeretném bírni a napot álmosság nélkül.


Most hétvégén pl 1 fele feküdtem le, és reggel 10kor keltem és délután ugyan úgy elaludtam ülve.. :( Utána meg olyan érzés mint akit agyonvertek nem tudok magamhoz térni, nem vagyok értelmes tevékenységre utána már.



Milyen vitamint vegyek vagy mi legyen, hogy ne legyen ez?

Kialudni nem tudom egyszerűen magam.. mert nem használ.


2018. jan. 7. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez engem is érint és érdekelne.
2018. jan. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Menjetek el háziorvoshoz és nézessetek egy vérképet. Nekem vasihányos vérszegénysegem volt, konkrétan 2 hónapot végigaludtam. Beszedtem 2 doboz Béres vas vitált és semmi bajom nem volt utána.
2018. jan. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Elképzelhető a kávé az oka, én attól konkrétan jobban alszom éjjel, de néha nappal is.

Ha nem iszom, alig tudok aludni, idegbajos vagyok, és gyenge.

De nekem hormonális zavaraim is vannak, amire kéne gyógyszer szednem.

2018. jan. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nyáron én voltam vérvizsgálaton és nem volt semmi gond.
2018. jan. 7. 16:54
 5/7 anonim ***** válasza:
Rendszeresség kellene, nem összevisszaság. Ha neked 8 óra alvásra van szükséged, és rendszeresen csak 7-et vagy 6-ot alszol, azt nem lehet egy alkalommal kompenzálni. Ne éjjel 1 óra legyen az alvás kezdete. Legkésőbb 11-kor feküdj le, de lehet hamarabb is. Nem mesterséges koffeinnel kell magadat ébren tartani. És próbálj meg friss levegőn sétálni legalább egy fél órát. A vérnyomásod milyen?
2018. jan. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Általában normális, vagy kicsit magas.
2018. jan. 7. 17:16
 7/7 anonim ***** válasza:

Vashiany okozhat ilyen tüneteket. Egy vérvételt megér.

Esetleg mozgást tudom javasolni ha sok az ülőmunka.

2018. márc. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!