Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért zúg a fülem és hogy...

Miért zúg a fülem és hogy valamivel meg lehet-e előzni?

Figyelt kérdés

Bővebben kifejtve régebb óta használtam rendszeresen fejhallgatót évekig, és pár hónapja tapasztaltam hogy zúg/sipol a fülem különböző hangerőséggel attól függően hogy mekkora hanghatás éri a fülemet milyen formában, például fejhallgatót nem használok, ritkán fülhallgatót.

De a lényeg hogy el mentünk fül-orr gégészetre ahol kimosták a fülemet, volt a jobb oldaliban egy kis zsír lerakódás de más nem volt. Az orvos megállapította hogy igenis zúg a fülem, és hamarosan 1-2 héten belül megyek is hallás vizsgálatra hogy a zúgás/sípolás mennyire zavar bele a hallásomba. Alapjáraton véve nem hallom a zúgást/sípolást, csak amikor egészen csend van. Álltalában lefekvéskor szokott zavarni. A napokban ki is próbáltam hogy a fülhallgatóval nem hallok változást, fejhallgatóval viszont igencsak nagy lesz a zaj. Szerintem ez az egész azért van mivel rengeteget használtam "annó" fejhallgatót, remélem az orvosom majd felír valami fülcseppet vagy egyéb gyógyszert amivel a zúgás meggátolható. Meg várom a hallás vizsgálat eredményeit és az orvos döntése alapján fogok cselekedni. Minden esetre kíváncsi lennék hogy valaki nem tud-e valami gyógy módot rá illetve tudtok-e valami hasznos megoldást?



##fülprobléma ##halláskárosodás ##zaj ##sípolás ##zúgás
2018. jan. 9. 16:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem 2012 közepe óta zúg folyamatosan a jobb fülem. Én is ezt a vékony sípoló hangot hallom (tinnitus a neve amúgy). Mára úgy ahogy sikerült hozzászoknom, de van, hogy a sípolás felerősödik és ilyenkor baromi idegesítő... Én is voltam fül-orr-gégésznél, de nekem még a fülem sem mosták ki, és hallálsvizsgálatra sem küldtek, csak felírtak valami tablettát, ami persze nem használt. Majd közölte az orvos, hogy akkor ő itt semmit nem tud tenni, viszontlátásra...

Amúgy én is javíthatatlan fülhallgatós vagyok (még a TV-t is úgy nézem), de nem hiszem, hogy emiatt alakult ki, inkább a stressz miatt. Az a baj, hogy mivel a TB nem támogatja, csak méregdrága magánrendelőkben tudsz hozzájutni a megfelelő színvonalú ellátáshoz, de hiába fizetsz ki akár több százezer ezer forintot, ők sem garantálják, hogy megszűnik a zúgás...

2018. jan. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez pedig a fejhallgatótól/fülhallgatótól van

Nekem gyerekkoromban vagyis inkább serdülőkoromban nem volt külön szobám így a szüleimmel aludtam egy szobában, anyám is és apám is szokott horkolni viszont én valamiért brutálisan nem tudom elviselni a horkolást.


Így évekig este úgy aludtam el, hogy ment a zene a fülemben, ha valaki nagyon rázendített a horkolásra akkor felnyomtam jó hangosra és tudtam aludni :D


Most 29 vagy és sípolnak nekem is a füleim de már 10+ év alatt egészen megszoktam.

Akkor nagyon zavaró amikor az ember fáradt mert akkor este lefekvéskor amikor csend van akkor hangosabb a sípolás.


Ez sajna gyógyíthatatlan, ezzel már együtt kell élnünk életünk végéig és valószínűleg öreg korunkra sokkal súlyosabb lesz.


Evvan :)

2018. jan. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
29 vagyok* akart lenni
2018. jan. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Gondolom a hangerő ütközésig tekerve...

Ez megy manapság vonaton, metrón, buszon, na és persze biciklin és zebrán is, jobban halljuk mi 3 méterről, mint ti.

2018. jan. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ! Remélem valami hasznos gyógymódot kitalálnak nekem.
2018. jan. 10. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!