Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha egy antibiotikumot elkezdte...

Ha egy antibiotikumot elkezdtem szedni ( 1 szemet ) de tegnap óta valahogy elmúlt a panaszom akkor abbahagyhatom vagy most már végig kell szednem?

Figyelt kérdés
2010. jún. 4. 18:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Légyszi szedd végig, mert csak tünetileg lettél jobban, de a betegség még ott van.
2010. jún. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen szedd tovább ha elkezdted.
2010. jún. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szedd tovább mindenképpen.
2010. jún. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem mert egyesek szerint: "Az antibiotikum nem feltétlenül indokolt, és a fölösleges szedése kifejezetten káros."
2010. jún. 4. 18:39
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A korán abbahagyott antibiotikum is veszélyes.
2010. jún. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szedd végig, azért van. Nyilván biosz órán nem hallottál még az antibiotikum rezisztenciáról, ha ilyen kérdést teszel fel. Szedd végig, nem halsz bele.
2010. jún. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Feleslegesen beszedni káros, de egy szem után abbahagyni még károsabb. Szedd csak be, legközelebb pedig várj egy-két napot, ha nem túl komolyak a panaszaid, mielőtt gyógyszert szednél, hátha magától is javul.
2010. jún. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Ha elkezdtél szedni egy antibiotikumot,akkor azt a kúrát végig kell szedend mert ha abbahagyod akkor többet árthatsz mint amit használt volna. Csak atüneteket szüntette meg vagy enyhítette,de magának a betegségnek több idő kell hogy elmúljon.
2010. jún. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igaz amit írsz én is megerősítem .Nem mindig indokolt de ha már elkezdted valóban végig kell szedned.
2010. jún. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"legközelebb pedig várj egy-két napot, ha nem túl komolyak a panaszaid,"


Hát ez az, hogy mire oda jutottam, hogy ki tudtam íratni gyógyszert eltelt pár nap, ugyan olyan rosszul voltam mint előtte, sőt rosszabbul is, mikor elkezdtem szedni másnapra hirtelen elmúlt(mára) ezért gondolkoztam azon mi lenne ha abbahagynám, de akkor most már végigszedem. Köszi a válaszokat :/

2010. jún. 4. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!