Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pereskednem kellett volna?...

Pereskednem kellett volna? Vajon lehet még gyermekem ha csigolyaösszeroppanásom volt?

Figyelt kérdés
Kicsit hosszú a sztori, de megpróbálom röviden. 2010-ben csigolyaösszeroppanással diagnosztizáltak 27évesen.2 csigolya volt összeroppanva. Gyenge csontritkulásom is van.Elég sokára derültek ki ezek a dolgok. Gyakorlatilag arra már tünetmentes lettem. 2011-ben teherbe estem. Tervezett bébi volt. Orvosok véleményét kikértem. Rendszeresen jártam vizsgálatokra. Orvosok javaslatára természetes uton szültem 2012 decemberben. Szülés után kb. 2héttel kezdődtek a fájdalmak.Iszonyú fájdalmakat éltem meg. Nem birtam mozdulni sem. Ismerős által sikerült bekerülnöm vizsgálatra februáran. Megállapították, hogy mégsem szülés utáni depressziótól fájt a hátam :/ .A röntgen 4helyen mutatott ki csigolyaösszeroppanást. Mire megvoltak a vizsgálatok már jobban lettem.Kaptam fűzőt.Jobban lettem ugyan, de az életminőségem sokat csökkent. Nincs sport, nem emelhetek, nagyon vigyáznom kell. Gyereknevelés sem volt könnyű. Most 5éves már a kisfiunk.Dolgozom,háztartást vezetek.Persze sokat vissza kellett vennem a tempóból.Szülés után kb. 2évvel értem el azt az állapotot, hogy normális életet élek. Sokszor megfordul a fejünkben hogy jó volna még egy bébi. Persze császárral.Még nem jártam utána, hogy lehetne-e, illetve ha igen hogyan. Sokan mondják, hogy ha császárral szültem volna, elkerüljető lett volna, és ha kaptam volna rendes felvilágosítást, hogy pl. ne ugráljak rögtön szülés után, hanem csak pihenjek.Sokan mondják, hogy fel kellett volna jelentenem az orvost aki azt mondta szülhetek természetes úton is. Mi a véleményetek? Ennyi idő múltán mit lehet tenni?
2018. jan. 17. 18:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Perelni bármiért lehet.

Az a kérdés, hogy elérsz-e vele valamit.

Véleményt kell kérni, hogy a szülés okozta-e a problémákat vagy sem. Szerinted melyik doki fogja bemártani a másikat?

Évekig tartó pereskedés a semmiért.

2018. jan. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Most már kár azon gondolkodni, hogy feljelenthetted e volna vagy sem, és lett e volna bármi eredménye. A csigolyáid attól már nem jönnének rendbe.

A terhesség maga is lehet annyira megterhelő, hogy újra megtörténik a baj. Ahogy idősödsz, úgy pedig egyre könnyebben megeshet.

Lehet, hogy meg tudnál szülni császárral még egy gyereket, de lehet, hogy már a terhesség alatt összeroppanna még egy csigolyád.

De az is lehet, hogy pár év múlva kezd majd el súlyosbodni a dolog, és hogy fogsz két pici gyereket gondozni, ha megemeled az egyiket és összeesel?

Az addig oké, hogy a császár megkímélne a szülés veszélyétől, de előtte meg utána ugyanúgy bármikor megtörténhet, és akkor mi lesz veled?

Pont abba a korba értél, hogy amúgy is elkezdenek kopni, ha már 6 csigolyád oda, és még 1-2 megroppan, esetleg a csontritkulás miatt a kezed-lábad-bordád is összetöröd, akkor nemhogy 2 gyereket, de egyet sem fogsz tudni ellátni.

Akkor pedig a férjedre hárul majd a gyerekek nevelése meg a te ápolásod is, miközben dolgoznia kell, mert te talán nem fogsz tudni, max. leszázalékoltként minimálbérért.

Tudom, hogy egy újabb babáról nagyon nehéz lemondani, de én a helyedben nem vállalnék ekkora kockázatot. Túl nagy az esélye annak, hogy folyamatosan romlani fog az állapotod. Akkor pedig szörnyű helyzetben lesztek.

2018. jan. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igazatok van. Kár hogy akinek lehet az eldobja magától, aki szeretne annak pedig nem lehet.Kicsit elmélaztam ma ezen. De örülök, hogy van az az egy is. :)

Igen valószínű, hogy egyik orvos sem ismerné el hogy nem szabadott volna természetes úton szülnöm. Pedig 100%hogy nem szabadott volna. Valószínű, hogy a pereskedés esetén terhességnél megállt volna a dolog, hogy minek vállaltam stb.Hát ez van. Köszi a visszazökkentést a valóságba. :)

2018. jan. 17. 18:48
 4/4 anonim ***** válasza:
A csigolyaösszeroppanásnak mi köze a császáros, vagy hagyományos szüléshez? Nem attól roppant össze, hogy vaginálisan szültél!
2018. jan. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!